UNIVERSITY OF TORONTO YSP (KANADA)

 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
 • UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu
UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 0 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 1 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 2 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 3 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 4 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 5 UNIVERSITY OF TORONTO YSP Yaz Okulu - 6

Geçtiğimiz 189 yılda, Toronto Üniversitesi  17 okul ve fakülte, 13 tam bağlı eğitim hastaneleri , 19 yüksek lisans kurumu ve 75 doktora programı ile dünya çapında bir araştırma kurumu haline gelmiştir. Dört Kanadalı Başbakan ve altı Nobel Ödülü kazananlar arasındadır Üniversitenin başarılı mezunları arasındadır.

University of Toronto, 10,000’i uluslararası olmak üzere yıllık 80,000 öğrenci kaydı ile, Kanada'nın en büyük eğitim kurumudur  ve yüksek öğrenim ve araştırma alanında ülkenin lideri olmaya devam etmekle birlikte  dünyanın en iyi 25 üniversiteden biri olarak sıralanmaktadır.

Geçtiğimiz 189 yılda, Toronto Üniversitesi  17 okul ve fakülte, 13 tam bağlı eğitim hastaneleri , 19 yüksek lisans kurumu ve 75 doktora programı ile dünya çapında bir araştırma kurumu haline gelmiştir. Dört Kanadalı Başbakan ve altı Nobel Ödülü kazananlar arasındadır Üniversitenin başarılı mezunları arasındadır.

Toronto Üniversitesi, 10,000’i uluslararası olmak üzere yıllık 80,000 öğrenci kaydı ile, Kanada'nın en büyük eğitim kurumudur  ve yüksek öğrenim ve araştırma alanında ülkenin lideri olmaya devam etmekle birlikte  dünyanın en iyi 25 üniversiteden biri olarak sıralanmaktadır.

AKADEMİK İÇERİK HUKUK  

Hukukun Gençlik Yaz Programı 10-12. Sınıfa giden öğrencilere  1 ile 6 hafta arası yasa ve hukuk alanında önemli konuları  tanıtmakta ve gelişmiş hukuk kavramlarını tartışırken, Kanada hukuk sistemini öğrenmekle birlikte,  kendi bilgilerini interaktif aktivitelerle uygulayarak benzersiz bir yaz programı sunmaktadır. 

DERS MODÜLÜ

 • Ceza Hukuku
 • Şirket Yasası
 • Hukuk ve Politika
 • Yasal Savunma
 • Uluslararası Hukuk
 • Gösteri ve Spor Hukuku


AKADEMİK İÇERİK MED

Toronto Üniversitesi, Tıp Bilimleri Binası, Toronto'nun kalbi  "Tıbbi Keşif Bölgesi"nde, Tıp Gençlik Yaz Programı Fakültesi (Med YSP) 10 ve 11. Sınıflara giden lise öğrencilerine beş benzersiz tıp bilimi modülleri sunmaktadır.

Med YSP Fizyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Farmakoloji ve Toksikoloji ve  Mikrobiyoloji alanında dört haftalık modüllerden oluşmaktadır, bu modüllerin her biri üstün laboratuvar tesislerinde, tıp profesyonelleri ve akademisyenler tarafından sunulan seçkin dünya standartlarında fakülterden dersler ve uygulamalı deneyler  içermektedir.

Beşinci modül, Tıp Bilimlerinde Araştırma modülü  öğrencilere bir bilim adamının laboratuvarında araştırma yapmanın  nasıl bir şey olduğunu ilk elden tecrübe için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Bu üç haftalık araştırma modülü  11. ve 12. Sınıflara giden öğrencilere açıktır. Bu programa kayıtlı öğrenciler aktif olarak mezun öğrenciler ya da araştırmacılarla birlikte gerçek dünya tıbbi araştırmalarına katılacaklardır. 

DERS MODÜLÜ

 • İnsan Fizyolojisi
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik
 • Farmakoloji &Toksikoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Tıp Bilimlerinde Araştırma


HUKUK YAZ PROGRAMI

Modül 1 – Ceza Hukuku:  3 Temmuz Pazar – 9 Temmuz Cumartesi 

Modül 2 – Hukuk ve Politika: 10 Temmuz Pazar – 16 Temmuz Cumartesi

Modül  3 – Uluslararası Hukuk: 17 Temmuz Pazar – 23 Temmuz Cumartesi

Modül  4 – Şirket Yasası: 24 Temmuz Pazar – 30 Temmuz Cumartesi 

Modül  5 – Yasal Savunma:  31 Temmuz Pazar – 6 Ağustos Cumartesi 

Modül  6 – Eğlence ve Spor Hukuku:  7 Ağustos Pazar – 13 Ağustos Cumartesi 

Modül  7 – Ceza Hukuku: Birinci modülün tekrarı  14 Ağustos Pazar – 20 Ağustos Cumartesi


MED YAZ PROGRAMI

Modül 1 – İnsan Fizyolojisi: 3 Temmuz Pazar – 3 Temmuz Cumartesi 

Modül 2 – Moleküler Biyoloji ve Genetik: 10 Temmuz Pazar – 16 Temmuz Cumartesi

Modül 3 – Farmakoloji&Toksikoloji: 17 Temmuz Pazar – 23 Temmuz Cumartesi

Modül 4 – Mikrobiyoloji: 24 Temmuz Pazar – 30 Temmuz Cumartesi

*Modül 5 – Tıp Bilimlerinde Araştırma: 10 Temmuz Pazar – 30 Temmuz Cumartesi 

*Daha önceki yıllarda Med YSP programlarına katılan öğrencilere bu programı alabilecektir.
HUKUK

3 Hafta: $4,720 CAD (Öğrenciler herhangi art arda gelen 3 haftayı seçebilir.) 

4 Hafta: $5,860 CAD (Öğrenciler herhangi art arda gelen 4 haftayı seçebilir.) 

5 Hafta: $7,300 CAD (Öğrenciler herhangi art arda gelen 5 haftayı seçebilir.) 

6 Hafta: $8,740 CAD (Öğrenciler herhangi art arda gelen 6 haftayı seçebilir.) 


MED

4 Hafta: $6,350 CAD


Ücrete Dahil Olanlar:

 • New College Residence’da konaklama
 • Her gün 3 öğün yemek
 • Akademik İçerik 
 • Ders Materyali 
 • Denetim
 • Akşam Organizasyonları
 • Haftasonu Gezileri
 • Sağlık Sigortası
 • Havaalanı Transferi

New College Residence

Toronto Üniversitesi'nde kaldıkları süre boyunca , öğrenciler yurt tarzı New College Residence’da güvenli bir ortamda yaşıyor. New College 850’nin üzerinde lisans öğrencilerine, her yıl ev sahipliği yapmaktadır. Residence , Toronto Üniversite’si George Kampüsü  üzerinde yer almaktadır.

Tüm odalarda:

 • 1 veya 2 tek kişilik yatak 
 • Klima 
 • Masa + Sandalye 
 • Aynalı Dolap
 • Yan Sandalye
 • Telefon
 • Hızlı Internet
 • Pencere

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.