UNIVERSITY OF TORONTO IFP (KANADA)

  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
  • UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master
UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 0 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 1 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 2 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 3 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 4 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 5 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 6 UNIVERSITY OF TORONTO IFP Üniversite/Master - 7

University of Toronto, Times Higher Education tarafından Kanada’nın en iyi üniversitesi seçilen ve dünya çapında istikrarlı olarak ilk 20’de yer alan oldukça prestijli bir üniversitedir. 1827’den beri Kanada’nın kültürel ve ekonomik başkenti Toronto’da eğitim veren bünyesinde üniversite 17 okul ve fakülte, 13 araştırma hastanesi, 19 lisansüstü okul ve 75 adet PhD programı bulundurur. 7.000’den fazlası uluslararası olmak üzere her yıl 70.000 öğrenci ağırlayan okul Kanada’nın en büyük öğretim kuruluşudur ve Kanada’da araştırma konusunda lider niteliğindedir. Üniversitenin ana yerleşkesi, Toronto’nun kalbinde yer alan St. George Campus’tür ve eşsiz tarihi mimarisiyle göz kamaştırır.

University of Toronto, Times Higher Education tarafından Kanada’nın en iyi üniversitesi seçilen ve dünya çapında istikrarlı olarak ilk 20’de yer alan oldukça prestijli bir üniversitedir. 1827’den beri Kanada’nın kültürel ve ekonomik başkenti Toronto’da eğitim veren bünyesinde üniversite 17 okul ve fakülte, 13 araştırma hastanesi, 19 lisansüstü okul ve 75 adet PhD programı bulundurur. 7.000’den fazlası uluslararası olmak üzere her yıl 70.000 öğrenci ağırlayan okul Kanada’nın en büyük öğretim kuruluşudur ve Kanada’da araştırma konusunda lider niteliğindedir. Üniversitenin ana yerleşkesi, Toronto’nun kalbinde yer alan St. George Campus’tür ve eşsiz tarihi mimarisiyle göz kamaştırır.

IFP PROGRAMI

University of Toronto, akademik başarılarıyla kendini kanıtlamış ancak İngilizcesi yeterli seviyede olmayan öğrenciler için International Foundation Program adında bir hazırlık programı sunmaktadır. Bir akademik yıl ya da yaz sezonu boyunca katılabileceğiniz bu hazırlık programında yoğun ve yapıcı bir İngilizce öğretimi alırken, aynı zamanda giriş derslerinizde kredi de alarak University of Toronto’da Arts & Science, Applied Science & Engineering ya da Architecture, Landscape & Design fakültelerinden birine direk geçiş yapabilirsiniz. IFP programını başarıyla tamamlayan öğrenciler University of Toronto’da öğrenimlerine sorunsuz bir şekilde ve bir adım önde devam edebilirler.


SONBAHAR – KIŞ

(Eylül 2016 – Nisan 2017 Arası)

MEVCUT FAKÜLTELER:

ÜCRET

Faculty of Arts & Science

Faculty of Engineering

Faculty of Architecture

Faculty of Music

33.768 – 43.020 CAD

Yurt ve Yemek

13.000 CAD

YAZ SEZONU

(Haziran ve Ağustos 2016)

MEVCUT FAKÜLTELER:

ÜCRET

Faculty of Arts & Science

(Rotman School of Business Hariç)

Faculty of Architecture

Faculty of Music

8.326 – 9.680 CAD

Yurt ve Yemek

3.500 CAD

 

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Toronto, Ontario eyaletinin başkenti ve Kanada’nın en büyük şehridir. Tüm Kanada’nın ticari merkezi olan bu şehir, Metropolis Magazine tarafından en yaşanılır ülke olan Kanada’nın aynı zamanda en yaşanılır şehri seçilmiştir. Yer altındaki alışveriş mağazaları, geniş toplu ulaşım ağı, gökdelenler arasında tarihi binaları, ormanlık alanlar ve dar vadileri, 6 milyona yaklaşan nüfusuna rağmen sıfıra yakın suç oranı ile Toronto çok canlı ve ideal yaşam olanaklarına sahip bir şehirdir.

Kanada geneline göre ılıman iklim koşullarına sahip şehirde sıcaklıklar, kışları -10C ile yazları ortalama 30C derece arasında değişir. Kasım sonundan Nisan ortasına kadar kar görülebilen şehirde kar fırtınaları yaşamı zaman zaman zorlaştırmakla beraber, şehir merkezinde birçok noktaya ulaşım sağlayan yer altı tünelleri bu zorluğa ideal bir çözüm sağlar. 

University of Toronto, St. George kampüsünde çok farklı yurt seçenekleri sağlanmaktadır. Apartman, süit ya da paylaşımlı yurt tarzı gibi çok çeşitli seçenekler arasında size en uygun yaşam alanını üniversitenin hemen dibinde bulabilirsiniz. Üniversite ayrıca aile yanı konaklama hizmeti de sunmaktadır. 


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.