UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA (KANADA)

 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
 • UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master
UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 0 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 1 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 2 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 3 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 4 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 5 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 6 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 7 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 8 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 9 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 10 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 11 UNIVERSITY OF BRITISH COLUMBIA Üniversite/Master - 12

1915'ten beri faaliyet gösteren The University of British Columbia Kanada’nın ilk 3’ünde ve dünyada ilk 40 içindeki yerini korumaktadır. UBC bünyesinde 15 okul, 3 kolej, 17 fakülte, 37 Lisans Programı ve 260 Lisans Programı Uzmanlık alanı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 26 tane disiplinler arası lisans programı, 10 tane de çift diploma programı mevcuttur. Arts One, Science One, the Coordinated Science Program veya Co-ordinated Arts Program’ı ile ilk senenizi ilgileriniz doğrultusunda nereye yöneleceğinize karar vererek geçirebilirsiniz.

1915’ten beri faaliyet gösteren The University of British Columbia Kanada’nın ilk 3’ünde ve dünyada ilk 40 içindeki yerini korumaktadır. UBC bünyesinde 15 okul, 3 kolej, 17 fakülte, 37 Lisans Programı ve 260 Lisans Programı Uzmanlık alanı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 26 tane disiplinler arası lisans programı, 10 tane de çift diploma programı mevcuttur. Arts One, Science One, the Coordinated Science Program veya Co-ordinated Arts Program’ı ile ilk senenizi ilgileriniz doğrultusunda nereye yöneleceğinize karar vererek geçirebilirsiniz.

Yurtdışında okumak, co-op yapmak ya da gönüllülükte bulunmak üniversitedeki eğitiminiz süresince yakalayabileceğiniz fırsatlardır. Toplum hizmeti konusunda kampüs içinde gönüllü olunabilirken dünyanın çeşitli yerlerindeki 430’dan fazla ortağımızın çalışmalarına da katılabilirsiniz. Her yıl öğrencilerimizin 4000’den fazlası co-op programına katılırken, birçok öğrencimiz de 48 ülkeden 222 değerli enstitüyle anlaşmamız kapsamında exchange gerçekleştirebilirler.

Öne Çıkan Programlar

Distributed M.D. (Paylaştırılmış Doktorluk): Bu program kırsal alanlar ve Kanada yerlilerinin yaşadığı bölgelerdeki doktor açığını kapatma amaçlı kurulmuştur. Öğrenciler eğitimlerini kırsal ve hizmetin az ulaştığı bölgelerde çalışarak tamamlar. Bu sayede, araştırmaların da gösterdiği üzere öğrenciler mesleklerini bu tarz alanlarda sürdürmeye daha istekli olmaktadır.

Arts One ve Science One (Arts Giriş, Fen Bilimleri Giriş): Arts One, branşlar arası bir ilk yıl programıdır ve İngilizce Edebiyat, Tarih ve Felsefe alanlarına yoğunlaşır, öğrenciler sayısı 100’ü geçmeyen gruplarda atölye çalışmaları yürütür. Science One programı ise benzer şekilde ilerler ve Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik gibi alanlar üzerine yoğunlaşır.

International Economics (Uluslararası Ekonomi): 85 kişilik gruplar içerisinde öğrenciler; uluslararası ticaret, finans ve uluslararası kalkınma gibi konularda öğrenim görürler. Bu program kapsamında öğrenciler ayrıca maaşlı veya gönüllü staj fırsatları da yakalayacaktır.

Kampüsler ve Fakülteler

Vancouver Campus

 • Faculty of Applied Science
 • Faculty of Arts
 • Facullty of Dentistry
 • Faculty of Education
 • Faculty of Forestry
 • Faculty of Land and Food Systems
 • Faculty of Science
 • Sauder School of Business
 • School of Kinesiology
 • School of Music
 • Vancouver School of Economics

Okanagan Campus

 • Faculty of Creative and Critical Studies
 • Faculty of Health and Social Development
 • Faculty of Management
 • Irving K. Barber School of Arts and Sciences
 • School of Engineering
 • School of Nursing

Bölüm

 Kredi Sayısı

               Ücret

Arts Tuition

       30

$26,399.10

Commerce (Sauder School of Business) Tuition

       30

$29,579.10

Applied Science Tuition

       35

$30,798.95

Science Tuition

       30

$26,399.10

Konaklama, öğrenci ve kitap masrafları

$13,000 – 15,000

Toplam (CAD$)

$39,400 – 45,800

 

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vancouver

UBC’nin ana kampüsü Vancouver’da yer almaktadır. Pasifik Okyanusunun hemen dibinde, Coast Dağları tarafından çevrelenmiş bu geleceğe açık şehirde yazları ortalama 19C derece sıcaklıklarda, kışları ise ortalama 4C derece sıcaklıklarda ve yağışlı geçer. Vancouver’ın 2,5 milyona yaklaşan nüfusunun yaklaşık %40’ı Kanada dışından gelmiştir, Kanada’nın en büyük üçüncü şehridir ve istikrarlı olarak dünyanın en yaşanılır şehirleri arasında seçilmektedir.

Ekonomi ve kültürüyle parıldayan bu şehirde Stanley Park boyunca bisikletinizi sürebilirsiniz, ki bu park Kuzey Amerika’nın en büyük parklarından biridir. Ayrıca dünyanın her tarafından yemekler tadabilir ya da açık havada müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Şehir ayrıca 17 müze ve 108 galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Eğer doğaya dönmek ve yakındaki dağların keyfini çıkarmak isterseniz Cypress, Grouse ya da Seynour dağlarının her biri sadece bir saat uzaklıktadır.

Eğer kampüs dışında yaşamak isterseniz şehir size birçok seçenek sunmaktadır. UBC kampüsüne oldukça yakın olan Kitsilano, Point Grey, Wetsbrook Village veya University Village gibi semtler ideal yerleşim ve çeşitliliklerine karşılık görece küçük yaşam alanları ve yüksek kiralar sunar. East Victoria ise kampüse ve şehir merkezine kısa bir otobüs yolculuğu uzaklığındadır ve çok farklı yerleşim imkanları ve görece ucuz kiralar sunar. Şehir merkezi ve West End ise konumları ve aktif yapıları dolayısıyla küçük apartmanlara sahiptir ve kiraları yüksektir.

Kampüs içinde, yurtta yaşamak çoğu üniversite öğrencisi için en uygun seçenektir. UBC lisans,  lisansüstü ve doktora öğrencileri için farklı konumlarda çeşitli yurt seçenekleri sunar. Yurt ücretleri aylık 633 Kanada Dolarından başlayıp 1850 Kanada Dolarına kadar çıkabilmektedir. Tekli ya da bir ya da daha fazla kişiyle paylaşabileceğiniz yurt odaları, stüdyo ya da altı kişiye kadar süit odalar, veya stüdyo apartman daireleri seçenekler arasındadır.

Okanagan

UBC’nin Okanagan kampüsü Kelowna’nın canlı şehir merkezi ve göz alıcı dağları, gölleri ve doğa yürüyüşü yapabileceğiniz alanlarıyla Okanagan Valisi arasında yer almaktadır. Yaşam standartları olarak Kanada’nın en iyi üç şehri arasında olan Kelowna, canlı bir sanat ve müzik camiasına ev sahipliği yapmaktadır. Burada tarladan hemen sofraya gelen ürünlerle restoranlarda yemeğinizin keyfine varabilir, yıl boyunca doğanın sunduğu etkileyici ve ferah çayırların tadını çıkarabilirsiniz. Şehrin biraz daha dışına çıktığınızda Kalamalka Gölünü bulabilirsiniz ki bu göl, National Geographic tarafından dünyanın en güzel 10 gölü arasında seçilmiştir. 

Okanagan’da en iyi seçeneğiniz yurtta yaşamak olacaktır. Üniversite paylaşımlı ya da tamamen tekli odalar, tekli ya da dört kişiye kadar süit daireleri gibi farklı seçenekler sunmaktadır. Yurt ücretleri yemek planlarını da içerir ve yıllık 8.000-10.000 dolar arasında değişmektedir.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.