UNIVERSITY CANADA WEST (KANADA)

no-photo

University Canada West (UCW), Vancouver şehir merkezinde 2004 yılında kurulmuş modern bir özel üniversitedir. Daha çok kariyer odaklı öğrenim sunan üniversitenin sunduğu programlar arasında Bachelor of Commerce (Ticaret Lisansı), Bachelor of Arts in Business Communication (İşletme İletişimi Lisansı) and Master of Business Administration (İşletme Yönetimi Master) programları yer alır. Üniversitenin Vancouver’daki ana kampüsü yanında online dersler de sunulmaktadır, bu sayede öğrenciler uzaktan da eğitim alabilirler.

University Canada West (UCW), Vancouver şehir merkezinde 2004 yılında kurulmuş modern bir özel üniversitedir. Daha çok kariyer odaklı öğrenim sunan üniversitenin sunduğu programlar arasında Bachelor of Commerce (Ticaret Lisansı), Bachelor of Arts in Business Communication (İşletme İletişimi Lisansı) and Master of Business Administration (İşletme Yönetimi Master) programları yer alır. Üniversitenin Vancouver’daki ana kampüsü yanında online dersler de sunulmaktadır, bu sayede öğrenciler uzaktan da eğitim alabilirler.

Bachelor of Commerce (Bcom – Ticaret Lisans): Bu program modern işletme ve bunların yöntemleri hakkında geniş bir bilgi ve yetenek haznesi kazandırmayı amaçlar. Büyük bir ticaret merkezi olan Vancouver’da verilen bu program sizi işletme veya yönetim alanlarında parlak bir kariyere hazırlayarak küresel ekonomiye en iyi şekilde katkı sağlama olanağı sunar.

The Bachelor of Arts in Business Communication (BA- İşletme İletişimi Odaklı Sosyal Bilimler Lisansı): Bu disiplinlerarası program teorik ve pratik yetenekleriniz yanında medya, kültürel bilimler ve işletme alanlarında bilginizi geliştirmek için tasarlanmıştır. Öğrencilerin bu bölümdeki eğitimleri süresince öğrendiği iletişim yöntemleri ve edindiği medya eğitimi profesyonel yazım, gazetecilik, kamu ilişkileri, iletişim ve reklamcılık gibi kariyer alanlarıyla ilişkilidir ve öğrencileri bunlara hazırlar.

Master of Business Administration (MBA – İşletme Yönetimi Master Programı): Vancouver’da UCW tarafında verilen bu program öğrencilerini küresel çapta bir liderlik pozisyonu için hazırlar. Bu program sayesinde öğrenciler zorlayıcı durumlardan geçerek karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler getirir ve sahip oldukları bilgi ve yeteneklerle yöneticisi oldukları veya olacakları kurumların başarıyla ilerlemelerini sağlar. 

Lisans Programları (Bcom ve BA):

CA$18.900 (1-3. Yıllar)

CA$6.300 (4. Yıl)

MBA Programı:

CA$19.440 (1. Yıl)

CA$15.120 (2. Yıl)


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

UCW kampüsünde konaklama hizmeti vermemektedir, bu yüzden öğrencilerin Vancouver şehrinde kendi imkanlarıyla kiralık veya aile yanı konaklama hizmetleri sağlamaları gerekmektedir.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.