TRINITY WESTERN UNIVERSITY (KANADA)

no-photo

Trinity Western University, Langley, Vancouver’da yer alan 1962’de kurulmuş bir üniversitedir. Kanada’nın en büyük özel üniversitesi olan Trinity Western, ağırlıklı olarak sosyal bilimler alanları yanında fen bilimleri ve mesleki bilimlerde toplam 42 lisans ve 17 Master programı sunar. Öğrenci-öğretim üyesi oranı 16’ya bir olan üniversitenin ilk yıl ortalama sınıf büyüklüğü 37 kişidir. Uluslararası programlarıyla da ünlü olan üniversite, bu programlarla öğrenci dünyanın her tarafında 1 ay, dönem ya da sene boyunca öğrenim alarak eğitimlerini uygulama ve deneyimle pekiştirebilirler.

Trinity Western University, Langley, Vancouver’da yer alan 1962’de kurulmuş bir üniversitedir. Kanada’nın en büyük özel üniversitesi olan Trinity Western, ağırlıklı olarak sosyal bilimler alanları yanında fen bilimleri ve mesleki bilimlerde toplam 42 lisans ve 17 Master programı sunar. Öğrenci-öğretim üyesi oranı 16’ya bir olan üniversitenin ilk yıl ortalama sınıf büyüklüğü 37 kişidir. Uluslararası programlarıyla da ünlü olan üniversite, bu programlarla öğrenci dünyanın her tarafında 1 ay, dönem ya da sene boyunca öğrenim alarak eğitimlerini uygulama ve deneyimle pekiştirebilirler.

Lisans Programları

·        Acting

·        Art + Design

·        Arts, Media and Culture

·        Biblical Studies

·        Biology

·        Biotechnology

·        Biotechnology & Business Administration

·        Biotechnology & Chemistry

·        Business Administration

o   Accounting

o   Corporate Finance

o   Economics

o   Human Resource Management

o   International Business

o   International Development Studies

o   Leadership and Management

o   Marketing

·        Christianity and Culture

o   Catholic Studies

·        Chemistry

·        Computing Science

·        Corporate Communications

·        Education

o   Elementary Education

o   Middle School Education

o   Secondary Education

o   Special Education

o   Elementary School Physical Education

·        English

·        Environmental Studies

o   Biochemical

o   Natural Systems & Resources

o   Physical & Analytical

·        European Studies

·        Gender Studies

·        General Studies

·        Geography

·        History

·        Humanities

·        Human Kinetics

o   Athletic Therapy Stream

o   Generalist Stream

o   Kinesiology Stream

o   Physical Education Stream

o   Sport and Leisure Management

·        Human Services

·        Information Systems

·        Inter-Cultural Studies

·        International Studies

·        Linguistics

o   Teaching English as a Second Language

·        Mathematics

·        Mathematics with Computing Science

·        Media + Communication

o   Film Studies

o   Leadership Communication stream

o   Media Communication stream

o   Professional Writing stream

o   Professional Writing

·        Missions

·        Music

·        Natural & Applied Sciences

·        Nursing

·        Philosophy

·        Physics

·        Political Studies

·        Pre-professional Studies 

o   Pre-Dentistry

o   Pre-Engineering and Transfer Program

o   Pre-Medicine

o   Pre-Pharmacy

o   Pre-Veterinary Medicine

·        Psychology

·        Religious Studies

·        Social Studies

·        Sociology

·        Sport and Leisure Management

·        Theatre

·        World Languages and Cultures

o   French Language

o   French Language and Literature

o   Spanish

Master Programları

·        Business Administration (MBA)

o   Management of the Growing Enterprise

o   International Business

o   Non-Profit and Charitable Organizations

·        Biblical Studies (MA)

·        Counselling Psychology (MA)

·        Educational Leadership (MA)

·        Educational Studies - Special Education (MA)

·        Interdisciplinary Humanities (MA)

·        Leadership (MA)

o   Business

o   Business in Mandarin 业领导力硕士(中文授课)

o   Christian Ministry

o   Education

o   Health

o   Non-Profit

·        Linguistics (MA)

·        Nursing (MSN)

·        TESOL (MA)

2013/2014 akademik yılından beri sabit tutulan üniversite harç ücreti, Kanadalı ve uluslararası öğrenciler için aynıdır. Kredi başına 742CAD üzerinden hesaplanan tuition (harç) ücreti her dönem için yaklaşık olarak 11.130CAD’dır.


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Trinity Western University ana kampüsü; Vancouver şehrine 45 dakika, Amerika sınırına ise 30 dakika uzaklıktaki Langley şehrinde yer almaktadır. Şehir merkezinden yürüme mesafesi uzaklığındaki üniversite ana kampüsü samimi bir öğrenim ortamı sunmaktadır. Üniversite kampüsünde yer alan yurtlar daha öok geleneksel tarzdadır ve Sodexo tarafından işletilen bir kafeterya ile bir çok farklı cafe de içerir. Daha fazla bilgiyi ilgili sayfalarda bulabilirsiniz:

http://twu.ca/virtual-tour/default.html

https://twu.ca/divisions/housing/ 


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.