ST. MARY'S UNIVERSITY (KANADA)

  • ST. MARY'S UNIVERSITY Üniversite/Master
  • ST. MARY'S UNIVERSITY Üniversite/Master
ST. MARY'S UNIVERSITY Üniversite/Master - 0 ST. MARY'S UNIVERSITY Üniversite/Master - 1

Saint Mary’s, eğitim anlayışını tamamen öğrencilerindeki potansiyeli ortaya çıkarmaya odaklamış başarılı bir üniversitedir. Saint Mary’s Üniversitesinde yakın bir aile ortamı, küçük kalabalık olmayan sınıflar, profesörlerinize kolayca ulaşabilme imkanı, deneyim odaklı eğitim olanakları ve küresel bir perspektif gibi cazip imkanları bulabilirsiniz. Burada potansiyelinizi olabildiğince ortaya çıkarmak için her şeyi bulacaksınız; rahat ve destekleyici ama aynı zamanda çalışkan bir akademik eğitim ortamı.

Saint Mary’s Üniversitesi, eğitim anlayışını tamamen öğrencilerindeki potansiyeli ortaya çıkarmaya odaklamış başarılı bir üniversitedir. Saint Mary’s Üniversitesinde yakın bir aile ortamı, küçük kalabalık olmayan sınıflar, profesörlerinize kolayca ulaşabilme imkanı, deneyim odaklı eğitim olanakları ve küresel bir perspektif gibi cazip imkanları bulabilirsiniz. Burada potansiyelinizi olabildiğince ortaya çıkarmak için her şeyi bulacaksınız: rahat ve destekleyici ama aynı zamanda çalışkan bir akademik eğitim ortamı.

1802 yılında kurulmuş olan Saint Mary’s, uluslarası çapta bir akademik itibara sahiptir. Üniversitedeki tam zamanlı profesörlerin %99’u doktoraya sahiptir ki bu, eyalet çapındaki en yüksek orandır. Bu başarılı profesörler deneyimlerini sınıf ortamına ustalıkla taşır ve sınıf dışında da okul mezunları size gerçek dünya deneyimi sunar. 

Teori asıl eğitimin sadece bir parçasıdır. Saint Mary’s, size deneyim olanaklarıyla dengelenmiş ideal bir akademik ortam sunar. Ders programları güncel sorun ve konularını deneyimlemenize odaklıdır, bu yüzden Saint Mary’s sınıfları aynı zamanda da gerçek hayatla ilgilendiğiniz bir araştırma ortamıdır! Bu yüzden mezun olduğunuzda gerçek hayata sorunsuz bir şekilde adım atabileceksiniz.

Öne Çıkan Programlar

Chemistry (Kimya): Saint Mary’s Kimya programında kimyanın ana dalları yanı sıra analitik, biyokimya, inorganik, organik, fiziksel ve teorik gibi çevresel kimya gibi alanlarda öğretilir. Bu sayede kimyanın temellerini kavradığınız kadar günümüzün konularına da hakim olacaksınız. Programımız Kanada Kimya Enstitüsü tarafından onaylıdır; bu da enstitünün gerektiği standartlara uyum sağladığımız ve öğrencilerimizin niteliklerini daha da zenginleştirdiğimiz anlamına geliyor!

Commerce (İktisat): Sobey BComm özenli, esnek ve uluslar arası bir lisans programı isteyen geniş ilgi alanlarına sahip öğrenciler için idealdir. Program öğrencilerin kendi tarzlarında başarıyı yakalamalarında destekçi olur. Başarılı liderler yetiştirme konusunda tanınmış bu program öğrencilere genel iş bilgi ve yetenekleri, geniş uzmanlaşma alanları sağlayarak pratik, iş dünyası içinde de aktif bir eğitim imkanı sunar.

Üniversite Fakülteleri

Arts: Saint Mary’s Arts diploması eleştirici düşünme, mantık ve analiz gibi işverenler tarafından istenen sağlam ve esnek yetenekler üzerine odaklıdır. Atlantik Kanada bölgesinde her programında uluslararası fırsatlar da dahil co-op imkanı sunan tek üniversitedir, bu sayede öğrenciler gerçek dünyada kullanabilecekleri deneyimlerle mezun olurlar. Bunun üzerine alanında önde giden araştırmalar yapan profesörlerin öğrettiği 30 farklı eğitim programını da eklediğinizde kariyeriniz sizi nereye götürürse götürsün farkınızı gösterebileceğinize emin olabilirsiniz!

Science: Her tutkulu bilim adamının tohumunda araştırma sevgisi, yeniliğe açıklık ve sınırları zorlama güdüsü yatar. Ödül sahibi profesörlerin teşvikiyle Saint Mary’s Science öğrencileri sürekli olarak “ney”, “nasıl” ve “neden” sorularının sınırlarını zorlar. Çoğu lisans öğrencileri profesörlerinin araştırmalarına bile katkıda bulunabilir; bu daha geniş üniversitelerde rastlaması zor bir fırsattır. Üniversitenin akademik destek servislerini de denkleme eklediğinizde elinize en büyük icadın formülü geçecektir – vaat dolu bir bilim kariyeri!

Business: Saint Mary’s bünyesindeki Sobey School of Business’ta öğreniminiz sınıf içiyle sınırlı olmayacaktır. Co-op iş yerleşimleri, seyahat ve exchange olanakları sayesinde ve çeşitli kültürlerden gruplarla çalışarak liderlik yeteneklerinizi ve küresel vizyonunuzu geliştirecek, kararlarınıza çevresel, etik ve ekonomik etkenleri daha iyi katmayı öğreneceksiniz. Mezun olduğunuzda ise dünyayı değiştirmeye hazırsınız! Sobey School of Business, AACSB tarafından tanınmış bir enstitüdür – dünyadaki 13.000 Business okulundan sadece %5’inin sahip olduğu bir onur!


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kanada’nın Nova Scotia eyaletinin başkenti olan Halifax, yaklaşık 400.000 kadar olan nüfusuyla Atlantik Kanada bölgesinin en büyük şehridir. Citadel Hill ve Halifax Saat Kulesi şehrin görülmesi gereken yerlerindendir. Şehrin batı ve kuzey kısımlarında bol ağaçlı ve daha çok müstakil konut blokları yer alırken, güney kısmında Viktoryen tarzı evler göz almaktadır. 

Halifax ana yarımadasında uygun fiyatlara müstakil evlerde kira bulma imkanınız varken, şehre 20 dakika otobüs yolculuğu uzaklığındaki Dartmouth bölgesinde ise çok daha uygun fiyatlarda apartman daireleri bulabilirsiniz. Şehir merkezinde bulacağınız bir müstakil ev dairesini 4-5 kadar kişiyle paylaşmanız durumunda kira fiyatları 400-700 Kanada doları arasında değişmektedir, ki çoğu evde su ve elektrik gibi ek fiyatlar bu kiraya dahildir.

Bunların yanında Saint Mary’s yurt imkanları da ayrıca sunmaktadır. Atlantik Okyanusu ve şehir merkezine yürüme mesafesindeki üç ayrı yurt binasında çeşitli oda seçenekleri bulunmaktadır. Lisansüstü yurtları ve aile yanı gibi farklı seçenekler de mevcuttur. Yurt seçeneklerine yemek de dahildir.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.