ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER (İNGİLTERE)

  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
  • ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu
ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 0 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 1 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 2 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 3 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 4 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 5 ST. CLARE'S, OXFORD SUMMER Yaz Okulu - 6

St. Clare’s, Oxford, dünyanın her tarafından gelen öğrencilere son derece üstün bir eğitim fırsatı sunar. Okul 1953 yılında, Avrupa’nın en canlı ve ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oxford’da; uluslararası eğitim ve anlayışı geliştirme amacıyla kurulmuştur ve bu anlayışı halen başarıyla yürütmektedir. Dil programı ve yaz okullarının yanında St. Clare’s, Oxford 1960’larda başlattığı Amerikan üniversitelerine hazırlık ve IB programlarıyla da tanınmaktadır. St. Clare’s, Oxford İngiltere’nin en eski IB okuludur.

St. Clare’s, Oxford, dünyanın her tarafından gelen öğrencilere son derece üstün bir eğitim fırsatı sunar. Okul 1953 yılında, Avrupa’nın en canlı ve ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oxford’da; uluslararası eğitim ve anlayışı geliştirme amacıyla kurulmuştur ve bu anlayışı halen başarıyla yürütmektedir. Dil programı ve yaz okullarının yanında St. Clare’s, Oxford 1960’larda başlattığı Amerikan üniversitelerine hazırlık ve IB programlarıyla da tanınmaktadır. St. Clare’s, Oxford İngiltere’nin en eski IB okuludur.

GENÇLER İÇİN (15-17 yaş arası):

Summer English (Yaz İngilizcesi):


St. Clare’s’in bu programı gençler arasında en popüler olandır. Program dahilindeki İngilizce Becerileri dersleri ile Aktif Dil Projeleri ve sosyal etkinlikler ideal bir denge oluşturur. Başlangıçtan gelişmişe kadar bütün seviyeler mevcuttur, ilk olarak İngilizce seviyeniz küçük bir testle ölçülür ve seviyenize göre diğer uluslararası öğrenciler arasına yerleştirilirsiniz. Sabah dersleri dinleme, yazma, okuma ve konuşma yeteneklerinize odaklanır ve dilinizi akıcı bir hale getirmeyi amaçlar; tecrübeli öğretmenler İngilizceyi özgüvenle konuşmanızı sağlar. Seviyeniz sürekli olarak takip edilir ve program bitiminde başarınızı belgeleyen bir karne verilir.

Intensive English (Yoğun İngilizce):

Bu program 3 hafta içinde küçük sınıflarda İngilizce becerilerinizi olabildiğince geliştirme amaçlıdır, bu sayede Oxford’daki bir yazınızı en verimli şekilde geçirirsiniz. Ciddi ve kararlı öğrenciler için, orta ve gelişmiş seviyelerde sunulur. Öğretmenler sizi yoğun bir program içinde tutar ve gelişiminiz yakından takip edilir. Kurs bitiminde Katılım Sertifikası ve Akademik Rapor dosyası verilmektedir.

IB Introduction (IB’ye Giriş):

St. Clare’s 30 yıldan fazladır IB World School programı sunmaktadır. St. Clare’s Diploma öğretmenleri tarafından özenle hazırlanan bu 3 haftalık kurs IB Diploma programına hazırlanan öğrenciler içindir. Kursun her haftası Matematik ve İnsani Bilimler, Fen ve Sanat gibi farklı alanlarda odaklıdır.

KÜÇÜKLER İÇİN (10-15 yaş arası):

İngilizce ve Etkinlikler: Bu çok kapsamlı 3 ya da 6 haftalık program küçük gençlerin ihtiyaç ve isteklerini olabildiğince iyi bir şekilde karşılamak için tasarlanmıştır. Dersler şehir merkezinden 10 dakika uzaklıktaki, küçük yaştakiler için oldukça güvenli bir ortam sağlayan Headington kampüsünde yürütülür. Kampüs içinde yurt konaklaması, yüzme havuzu ve tenis kortları gibi çok çeşitli hizmet ve tesisler mevcuttur, kampüs içinde veya hemen civarında yaşayan yetkililer sıcakkanlı bir aile ortamı sunar.


Güncel, detaylı fiyatlar ve indirimler için bizimle iletişime geçiniz.

Oxford şehri; üniversiteleri ve göz alıcı müzeleri, park ve sanat galerileriyle Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birisidir. Şehir iki üniversite ve birçok kolejiyle 30.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapar ve oldukça canlı bir yapıya sahiptir. Cazip alışveriş olanakları, sinema, konser, tiyatro, restoran, kafe ve birçok spor olanaklarıyla Oxford şehrinde öğrenciler için her zaman yapacak bir şey vardır. Ayrıca gayet yakın olmasıyla Oxford, Londra’nın sunduğu sınırsız imkanlara da kolay ulaşım sağlamaktadır. Daha fazla bilgi almak için Oxford City, Daily Information, Oxford Şehir Hayatı - Oxford Mail gibi ilgili internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’nin merkezinde yer alan Oxford; Stratford upon Avon, Bath, Windsor gibi bir çok önemli mekana da oldukça yakındır. 


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.