REGENT SUMMER (İNGİLTERE)

  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
  • REGENT SUMMER Yaz Okulu
REGENT SUMMER Yaz Okulu - 0 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 1 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 2 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 3 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 4 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 5 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 6 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 7 REGENT SUMMER Yaz Okulu - 8

Regent’ın temelleri, 1964 yılında nitelikli öğretmenler ve nitelikli derslerle kaliteli bir okul kurmak isteyen tecrübeli bir öğretmen tarafından atılmıştır. Okul hala çocuk ve genç öğrencilere öğretmen evinde ders, aile veya yurt konaklaması seçenekleriyle yoğun bir İngiliz dil ve kültür deneyimi sunar. Regent, İngilizce bilmenin yeterli olmadığı bilinciyle, öğrencilerin sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp bu yeni dillerini özgüvenle ve ustalıkla konuşmalarını sağlar. 

Regent’ın temelleri, 1964 yılında nitelikli öğretmenler ve nitelikli derslerle kaliteli bir okul kurmak isteyen tecrübeli bir öğretmen tarafından atılmıştır. Okul hala çocuk ve genç öğrencilere öğretmen evinde ders, aile veya yurt konaklaması seçenekleriyle yoğun bir İngiliz dil ve kültür deneyimi sunar. Regent, İngilizce bilmenin yeterli olmadığı bilinciyle, öğrencilerin sadece İngilizce öğrenmekle kalmayıp bu yeni dillerini özgüvenle ve ustalıkla konuşmalarını sağlar. Regent’ın eğitim anlayışı üç temel nitelik üzerine kuruludur:

Olumlu: Regent her bir öğrencisini olabildiğince ilerlemesi için teşvik eder. Bu doğrultuda olumlu ve eğlenceli bir ortam oluşturulur, çaba ve davranış tebrik edilir ve her öğrenci olabildiğince gelişmesi için teşvik edilir ve desteklenir.

Kaynaştırıcı: Grup kurslarında her öğrenci farklı ders ve gruplar yerleştirilir. Sınıf etkinlikleri düzenlenerek öğrencinin kısa bir sürede grubun bir parçası gibi hissetmesi sağlanır ve öğrenciler diğer öğrenci ve yetkililerle uyum içinde iletişim kurabilir.

Çözüm Odaklı: Dersler yoğun bir eğitim odaklıdır ve tam gelişim amaçlar. Rehberlik seansı, günlük ödevler ve haftalık testlerle öğrencilerin kendilerine hedef belirlemeleri ve gelişimlerini takip etmeleri sağlanır. Kurs bitiminde öğrencilere bir Sertifika ve gelişim raporu verilir.


Öne Çıkan Özellikler:

My Passion:

Öğrenciler ilgi duydukları Spor, Sahne Sanatları, Müzik ve Modern Sanat & Edebiyat alanlarında uzmanlarıyla derse girer. İlgi alanı odaklı İngilizce dersleriyle öğrenciler tutkularını ilerletme fırsatı yakalar.

Performans Projesi:

Bu program bünyesinde öğrenciler, gruplarıyla hafta boyunca kısa film, drama, münazara, sunum ve okul seçimi gibi projeler yürütürler.


Yaz Programları:

All English (Kapsamlı İngilizce):

13-17 yaş grubu. Regent Scanbrit in Bournemouth, Queen Ethelburga's, York ve Stowe, Buckingham merkezlerinde bulunur.

Regent’ın All English programı ders ve eğitim etkinlikleri ile doludur. Öğrenciler kurs süresince, gün boyunca İngilizceyi yaşayarak öğrenir. Kursa her hafta bir tam gün ve bir yarım gün gezi yanında günlük spor, eğlence ve akşam etkinlik programı da dahildir.

Haftada 27 saat ders ve etkinlik

15 saat İngilizce dersi

6 saat Performans Projesi

6 Saat My Passion

Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi

Öğle sonrası ve akşam spor, kültür ve eğlence etkinlikleri


Home Tuition (Öğretmen Evinde Ders):

7-17 yaş grubu. Bütün merkezlerde bulunur.

Regent Home Tuition mükemmel dil eğitimi, konaklama ve kişisel, samimi hizmeti birleştiren sıradışı bir programdır. Öğrenci öğretmeniyle yaşar ve sürekli olarak İngilizce konuşur, böylece öğrencinin İngilizcesi doğal bir şekilde, hızlıca gelişir. Program öğretmen ve/veya ailesi tarafından 24 saat gözetim ve haftada 2 kez ilgi çekici mekanlara gezi içerir. Birleşik Krallık genelinde birçok ilgi çekici şehirde sunulur. Günde 3 öğün yemek programa dahildir.

Dersler dışında öğrenci; alışverişe gitmek, arkadaş ziyareti veya köpeğini gezdirmek gibi etkinliklerle öğretmenin günlük hayatına dahil olur. Bunun dışında öğretmeninizle beraber haftada en az 2 kez bowling, buz kayağı, müze ziyareti gibi etkinliklere gitme garantiniz vardır.


All English Exam (Kapsamlı İngilizce - Sınav):

13-17 yaş grubu. Regent Scanbrit in Bournemouth ve Queen Ethelburga's, York merkezlerinde bulunur.

All English Exam kursu, dersler ve eğitim etkinlikleriyle beraber IELTS ya da Cambridge PET, FCE veya CAE gibi uluslararası olarak tanınan İngilizce sınavlarından birine hazırlık odaklı yoğun bir programdır. Kurs boyunca öğrenciler bütün gün İngilizceyi yaşayarak öğrenir. Kursa her hafta bir tam gün ve bir yarım gün gezi yanında günlük spor, eğlence ve akşam etkinlik programı da dahildir.

Haftada 10 saat İngilizce dersi

11 saat sınav hazırlık dersi

6 saat My Passion

Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi

Öğle sonrası ve akşam spor, kültür ve eğlence etkinlikleri

Cambridge PET, CAE veya FCE ve IELTS sınavlarına hazırlık

Sınav denemeleri


All English Junior (Kapsamlı Genç İngilizce):

7-12 yaş grubu. Stowe, Buckingham merkezinde bulunur.

All English Junior kursu 7-12 yaş aralığındaki öğrenciler için idealdir. Program dersler ve etkinliklerle oldukça canlıdır ve öğrencilerin gün boyunca İngilizceyi yaşayarak öğrenmelerini sağlar. Kurs haftada 27 saatlik bir ders ve etkinlik programı sunar. Etkinlik ve dersler genç öğrenciler için özel olarak tasarlanmıştır ve diğer yaş grubundan ayrı olarak yürütülürler. 

Haftada 15 saat İngilizce dersi

11 saat sınav hazırlık dersi

6 saat My Passion

Haftada 1 tam ve 1 yarım gün gezi

Öğle sonrası ve akşam spor, kültür ve eğlence etkinlikleri


Güncel fiyat bilgileri ve kampanyalar için bizimle iletişime geçiniz.

Fiyat listeleri için tıklayınız.

Stowe School, Buckingham:

Stowe School İngiltere’nin en prestijli okullarından biridir ve Londra ve Oxford’a yakın bir konumda yer alır. Okulun 3 km2 ‘lik göz kamaştırıcı bir yeşillik alandan oluşan kampüsünün, İngiltere dahilinde en göz alıcı yerleşim olduğu söylenir. Bu kampüste yapay çim saha; kriket, ragbi ve futbol sahaları ve kapalı bir yüzme havuzu da bulunur.


Queen Ethelburga’s, York:

Queen Ethelburga’s çağdaş yapısı, muhteşem tesisleri ve lüks yurduyla modern bir yatılı okuldur. York’un hemen dışında kırsal bölgede yer alan okul cazip eğitim ve eğlence fırsatları sunar.


Bournemouth’da Regent Scanbrit:

Bu merkezde öğrenciler, her biri okula yürüme mesafesi uzaklığındaki ev sahibi aileler tarafından ağırlanır. Bu sayede öğrenciler İngilizceyi sınıf dışında da yaşayarak, pratikle öğrenirler. Geziler ve öğle öğünlerinde paket yemek dahil bütün yemekler aile tarafından karşılanır. 


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.