MOUNT SAINT VINCENT UNIVERSITY (KANADA)

no-photo

Mount Saint Vincent University (MSVU), kuruluşu 1873 yılına dayanan, Nova Scotia’nın başkenti ve en büyük şehri Halifax’ta yer alan bir üniversitedir. Üniversite ilk başta kadınlara özel bir üniversite olarak kurulmuş ancak 1967 yılından sonra erkek öğrencileri de kabul etmeye başlamıştır. MSVU ağırlıklı olarak lisans eğitimi vermekle beraber 13 adet lisansüstü programı da sunmaktadır. Şehir merkezinin yer aldığı ana yarımadaya birkaç dakika uzaklıkta yer alan üniversite küçük sınıfları, sunduğu cazip programlar ve konumu dolayısıyla oldukça ilgi çekmektedir. 

Mount Saint Vincent University (MSVU), kuruluşu 1873 yılına dayanan, Nova Scotia’nın başkenti ve en büyük şehri Halifax’ta yer alan bir üniversitedir. Üniversite ilk başta kadınlara özel bir üniversite olarak kurulmuş ancak 1967 yılından sonra erkek öğrencileri de kabul etmeye başlamıştır. MSVU ağırlıklı olarak lisans eğitimi vermekle beraber 13 adet lisansüstü programı da sunmaktadır. Şehir merkezinin yer aldığı ana yarımadaya birkaç dakika uzaklıkta yer alan üniversite küçük sınıfları, sunduğu cazip programlar ve konumu dolayısıyla oldukça ilgi çekmektedir. 

Bachelor of Arts:

·        Applied Statistics (minor)

·        Canadian Studies

·        Chinese - Mandarin (courses)

·        Communication Studies

·        Computer Science

·        Cultural Studies

·        Economics

·        English

·        Family Studies

·        French

·        Gerontology

·        History

·        Library (courses)

·        Mathematics

·        Peace and Conflict (minor)

·        Philosophy

·        Political Studies

·        Psychology

·        Public Policy

·        Religious Studies

·        Sociology & Anthropology

·        Spanish

·        Statistics (Applied)

·        Women's Studies

·        Writing (ENGL & WRIT)

Bachelor of Science:

·        Applied Human Nutrition

·        Applied Statistics

·        Biology

·        Chemistry

·        Computer Science (minor)

·        Mathematics

·        Physics (minor)

·        Psychology

Professional Studies:

·        Applied Human Nutrition

·        Business Administration

·        Child and Youth Study

·        Family Studies & Gerontology

·        Information Technology

·        Public Relations

·        Science Communication

·        Tourism & Hospitality

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Lisans Dersleri Eğitim Ücreti (10 ders)

$14,861 - $15,221 

Yüksek Lisans Eğtim Ücreti

$10,554

Konaklama Ücreti

$6,612 - $10,171MSVU, kampüsü dahilinde 3 ana yurt seçeneği sunar. Assisi Hall 12 katlık bir binada çoğu tekli olan odalarda 142 adet öğrenci ağırlayabilmektedir ve daha çok ilk sene öğrencilerine tavsiye edilmektedir. The Birches 5 geniş kasaba evinden oluşur ve bu evlerin her biri 21 adet tekli oda içerir. Westwood ise 19 yaş ve üstü öğrenciler için tasarlanmış, 4 odalı süit tarzı yerleşimler içeren modern bir yurt seçeneği sunar.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.