LSI (İNGİLTERE)

 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
 • LSI Dil Okulu
LSI Dil Okulu - 0 LSI Dil Okulu - 1 LSI Dil Okulu - 2 LSI Dil Okulu - 3 LSI Dil Okulu - 4 LSI Dil Okulu - 5 LSI Dil Okulu - 6

Language Studies International (LSI) 1965 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda öğrenciye eğitim vermektedir. LSI; İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zellanda ya da Avusturalya’daki okullarında İngilizce öğrenme olanağı sunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika ve Kosta Rika’da ortak olduğu dil okullarında da farklı dil eğitimleri vermektedir. Şehir merkezlerinde bulunan tüm okulları, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Tüm eğitimci ve çalışanlar yüksek standartlarda eğitimli ve tecrübelidirler.

Language Studies International (LSI) 1965 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda öğrenciye eğitim vermektedir. LSI; İngiltere, Kanada, ABD, Malta, Yeni Zelanda ya da Avusturalya’daki okullarında İngilizce öğrenme olanağı sunmaktadır. LSI ayrıca İspanya, İtalya, Rusya, Meksika ve Kosta Rika’da ortak olduğu dil okullarında da farklı dil eğitimleri vermektedir. Şehir merkezlerinde bulunan tüm okulları, modern ve son teknoloji ile donatılmıştır. Tüm eğitimci ve çalışanlar yüksek standartlarda eğitimli ve tecrübelidirler.

Genel Dil Kursları:

Bu kurslar yeni bir dil öğrenmek isteyen ya da dil becerilerini özel, eğitimsel ya da profesyonel amaçlar için geliştirmek isteyen katılımcılar için hazırlanmıştır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede verilmektedir.

Standart 20:

Dil çalışmalarını farklı aktivitelerle birleştirmek isteyenler için ideal bir programdır. Haftada 20 dersten oluşan programda her ders 50 dakikadır. Kursun süresi 1 ile 50 hafta arasında değişmektedir.

Yoğun 30:

Kısa bir sürede yoğun bir eğitimle dil öğrenmek isteyenler için tasarlanmıştır. Haftada 30 dersten oluşan bu programın süresi 1 ila 50 hafta arasında değişmektedir.

Öğleden sonra kursları:

Bu program dilde akıcılık, kelime haznesi ve telaffuzu geliştirmek isteyenler için hazırlanmıştır. Maksimum 14 kişilik sınıflarda, orta seviyeden ileri seviyeye kadar seçenekleri olan bu program, haftada 10 dersten oluşmakta ve 1 ila 50 hafta arasında değişebilen sürelerde verilmektedir. Başlangıç seviyesi kursları yalnızca Yeni Zelanda’da verilmektedir.

ISY (Uluslararası Okul yılı programı):

Bu program yeni bir dil öğrenmek, yabancı bir ülkede yaşamayı deneyimlemek ve uluslararası arkadaşlıklar kurmak için idealdir. Katılımcılara, ihtiyaçlarına uygun bireysel bir program hazırlanmaktadır. Haftada 20 ya da 30 derslik programlarda, başlangıç seviyesinden ileri orta seviyeye kadar eğitim verilebilmekte ve kursun süresi 24,30,36 ya da 48 hafta olarak ayarlanabilmektedir. ISY Yoğun 30 dersli program, LSI/Frankfurt hariç tüm LSI okullarında, ISY Standard 20 dersli programlar ise LSI Londra, LSI Amerika, LSI Kanada, LSI Paris ve LSI Zürih’de mevcuttur. İngilizce öğrendikten sonra İşletme üzerine çalışmak isteyen katılımcılar bu kursa dahil olarak İşletme için İngilizce kurslarını da sürdürebilmektedir.

İş İngilizcesi Kursları:

İngilizce’ nin İşletme alanında uluslararası kabul görmüş bir dil olduğu düşünüldüğünde, bu programın iş dünyasında iletişim becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılara sağlayacağı katkı daha iyi anlaşılacaktır. Programı ISY kursuna dahil olarak almak isteyen katılımcılar, sabahları ISY kursuna devam etmakta, öğleden sonraları ise her biri 1 haftalık modüller halinde verilen alan derslerini almaktadırlar. Her Pazartesi’den başlayan bu program, haftada 30 ders olmak üzere orta seviyeden ileri seviyeye kadar verilmektedir.Program süresi 1 ila 12 hafta arasında değişmektedir.

Aile Kursu:

Aile büyükleri ve büyük çocuklar İngilizce dil kursuna katılırken 5-15 yaş arasındaki çocuklar yaz kampına katılmaktadır. Bu program LSI Brighton/ İngiltere’de mevcuttur.

Genç Öğrenciler Programı:

Londra Hampstead, Toronto ve San Diego’da mevcut olan bu program, 13-17 yaş arası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir programdır. 

50 + Klübü:

LSI Auckland, LSI Christchurch, LSI Avustralya ve LSI Londra Hampstead’de mevcut olan bu program, olgun öğrenciler için hazırlanmış, haftada her biri 50 dakikalık 20 ders ve 3 etkinlikten oluşmaktadır. Kurs süresi 2 hafta olup minimum katılım yaşı 50’dir. 

İşletme için Üniversite Geçiş Programı:

Cambridge’de gerçekleşen bu program, Bu program eğitim dili İngilizce olan üniversitelerden birinde eğitim almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Genel İngilizce dersleri dışında, IELTS hazırlık, akademik dil becerileri ve alan dersleri de yapılmaktadır. Haftada 30 ders halinde  36 hafta sürmektedir. Katılımcıların en az 17 yaşında olmaları ve ileri orta seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Özel Amaçlar için İngilizce:

 • Pilotlar için İngilizce
 • Hemşireler için İngilizce
 • Öğretmenler için İngilizce

Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları:

 • Cambridge Sınavlarına Hazırlık kursları: FCE, CAE, CPE, PET, BEC
 • IELTS Hazırlık Kursları
 • TOEFL Hazırlık Kursları
 • TOEIC Hazırlık Kursları
 • Fransızca Sınavlara Hazırlık Kursları; DELF, TEF
 • İspanyolca Sınava Hazırlık Kursları; DELE
 • Almanca Sınavlara Hazırlık Kursları; ZD, ZMP

Fiyat listeleri için tıklayınız.

Güncel, detaylı fiyatlar ve indirimler için bizimle iletişime geçiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.