KING'S UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY (KANADA)

no-photo

King’s Üniversitesi Western Üniversitesi bünyesindedir. Western Üniversitesi bünyesinde Kings dışında Huron, Bresca (yalnızca bayanlar için) ve Ivey Üniversiteleri de bulunmaktadır.

1954’te kurulan King’s Üniversitesi Sosyal Bilimler temelli büyük ve dünya çapında tanınmış bir üniversitedir. Kings’te hem Kanada içinden hem de dünyanın 35 farklı yerinden yaklaşık 3500 full-time ve part-time öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler Kings’te eğitim alırken Western Üniversitesi öğrenci kartlarına sahip olurlar ve mezuniyet sonrasında Western Üniversites’inin diplomasına sahip olurlar. Western öğrenci kartı ile Western faaliyetlerinden, spor aktivitelerinden, kütüphanesinden ve servislerinden yararlanabilmektedir.   Western Üniversitesi oldukça prestijli ve iyi bir okuldur. Kanada’da en iyi okullar arasında 9. sıradadır.


King’s Üniversitesi Western Üniversitesi bünyesindedir. Western Üniversitesi bünyesinde Kings dışında Huron, Bresca (yalnızca bayanlar için) ve Ivey Üniversiteleri de bulunmaktadır.

1954’te kurulan King’s Üniversitesi Sosyal Bilimler temelli büyük ve dünya çapında tanınmış bir üniversitedir. Kings’te hem Kanada içinden hem de dünyanın 35 farklı yerinden yaklaşık 3500 full-time ve part-time öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler Kings’te eğitim alırken Western Üniversitesi öğrenci kartlarına sahip olurlar ve mezuniyet sonrasında Western Üniversites’inin  diplomasına sahip olurlar. Western öğrenci kartı ile Western faaliyetlerinden, spor aktivitelerinden, kütüphanesinden ve servislerinden yararlanabilmektedir.   Western Üniversitesi oldukça prestijli ve iyi bir okuldur. Kanada’da en iyi okullar arasında 9. sıradadır.


LİSANS PROGRAMLARI

 • Business
 • Katolik Çalışmaları
 • Çocukluk Dönemi ve Sosyal Enstitüler
 • Ekonomi ve Finans
 • Engelli Çalışmaları
 • İngilizce
 • Batı Düşünceleri ve Medeniyetleri Foundaiton Programı
 • Tarih 
 • Fransızca
 • Matematik ve İstatistik
 • Felsefe 
 • Politik Bilimler
 • Dini Çalışmalar
 • Psikoloji
 • Sosyal Çalışmalar Okulu
 • Sosyoloji & Kriminoloji
 • Sosyal Adalet ve barış Çalışmaları
 • Tanatoloji
 • Yazarlık
 • Dünya Dinleri

Öngörülen Uluslararası Öğrenci Ücretleri 2016/2017

Eğitim Ücreti                    

$ 25,288.00

Aktivite Ücretleri

$ 1,446.00

UHIP (Zorunlu Sağlık Sigortası): (2015 Oranı)

$ 612.00

Oryantasyon Haftası Ücreti

$ 90.00

Öğrenci Kartı

$ 27.00

Yıllık Öngörülen Toplam Masraflar

$ 27,463.00

 


Öngörülen Uluslararası İlk Yıl Öğrenci Ücretleri BMOS 2016/2017

Eğitim Ücreti                    

$ 27,483.00

Aktivite Ücretleri

$ 1,446.00

UHIP (Zorunlu Sağlık Sigortası): (2015 Oranı)

$ 612.00

Oryantasyon Haftası Ücreti

$ 90.00

Öğrenci Kartı

$ 27.00

Yıllık Öngörülen Toplam Masraflar

$ 29,658.00Öngörülen Uluslararası İlk Yıl Öğrenci ve King’s Yurt Ücretleri 2016/2017

Eğitim Ücreti                    

$ 27,483.00

Aktivite Ücretleri

$ 1,446.00

UHIP (Zorunlu Sağlık Sigortası): (2015 Oranı)

$ 612.00

Yurt (İki Kişilik Oda) & Basit Yemek Planı

$ 10,094.00

Öğrenci Kartı

$ 27.00

Yıllık Öngörülen Toplam Masraflar

$ 37,467.00**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler Kings Üniversitesinin yurtlarında konaklayabilmektedir. Okul yaklaşık 360 öğrenciye yurt konaklaması sunmaktadır. Yurtlarda yemek servisi, kütüphane, ve Western ile London şehrine servis sağlamaktadır. İlk yıl öğrencilerine genelde iki kişilik oda seçeneği sunulmaktadır. Yurttaki öğrenci nüfusunun  %30 ‘unu uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Alumni Court Yurtları

20-30 kişilik 5 birim

2 mutfak

3 TV odası

4 çalışma odası

Her odada büyük depo alanı

Her birim başına 2 veya 3 banyo bulunur (her birinde tuvalet ve banyo mevcut) 

Wemple Yurtları

Her katta 30-40 kişilik 2 kat bulunmaktadır 

Her katta 2 yıkama odası bulunur 

Her katta çamaşırhane, dinlenme salonu, küçük mutfak ve çalışma odası bulunur 

Yemek odası Wemple binasının alt katındadır. 

Townhouse Yurtları

4 townhouse blokları

Her blok 32-50 kişiliktir. 

Her kat 8 kişiliktir.

Her katta 1 banyo bulunur. Bu banyolarda 2 tuvalet, 2 duş and 2 lavabo bulunur.

Her blokta çamaşırhane, çalışma odası, küçük mutfak ve dinlenme salonu bulunur.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.