KAPLAN INTERNATIONAL JUNIOR (İNGİLTERE)

no-photo

Kaplan International, 75 yılın üzerinde deneyimiyle birçok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Kaplan International 150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerine, her yaşa ve ihtiyaca göre uygun programlar sunmaktadır. Okul müfredatında tamamen kendi oluşturduğu ders kitapları ve online interaktif sistemleri kullanır. Kursunuzun bitiminde yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan sertifikasına da sahip olursunuz.

Kaplan'ın İngiltere ve Amerika Junior yaz okulları ile eğlenceli bir tatil geçirirken hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Kaplan yaz okulu eğitim programları, haftada 15 saat İngilizce dersini yoğun sosyal aktivitelerle birleştirerek efektif bir şekilde İngilizce eğitimi almanızı sağlar. İngilizce yaz kursları paket programlar olup konaklama, yeme-içme ve sosyal aktiviteleri kapsar. Bulunduğunuz şehrin kültürünü keşfeder, eğlenceli vakit geçirir, uluslararası arkadaşlıklar kurar ve zengin bir eğitim deneyimi elde edersiniz.


Kaplan International, 75 yılın üzerinde deneyimiyle birçok çeşitli ülkelerde İngilizce eğitimi veren prestijli bir kurumdur. Dünya çapında 1.000’den fazla öğretmeniyle her yıl 75.000 kadar öğrenci ağırlayan Kaplan; dünyanın önde gelen şehirlerinde şehir, kasaba, kampüs ya da plajda eğitim seçenekleriyle İngilizcenizi hayatın tadını çıkararak en ideal şekilde öğrenme olanağı sunar. Kaplan International 150’den fazla ülkeden gelen öğrencilerine, her yaşa ve ihtiyaca göre uygun programlar sunmaktadır. Okul müfredatında tamamen kendi oluşturduğu ders kitapları ve online interaktif sistemleri kullanır. Kursunuzun bitiminde yeterliliğinizi kanıtlayan Kaplan sertifikasına da sahip olacaksınız.

Kaplan'ın İngiltere ve Amerika Junior yaz okulları ile eğlenceli bir tatil geçirirken hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Kaplan yaz okulu eğitim programları, haftada 15 saat İngilizce dersini yoğun sosyal aktivitelerle birleştirerek efektif bir şekilde İngilizce eğitimi almanızı sağlar. İngilizce yaz kursları paket programlar olup konaklama, yeme-içme ve sosyal aktiviteleri kapsar. Bulunduğunuz şehrin kültürünü keşfeder, eğlenceli vakit geçirir, uluslararası arkadaşlıklar kurar ve zengin bir eğitim deneyimi elde edersiniz.


İNGİLİZCE KURSLAR:

Standard Kurslar: Haftada 15 saat İngilizce dersi ve sosyal aktiviteler

Yoğun Kurslar:  Haftada 15 saat İngilizce dersi ve haftalık 6 saat ekstra ders, sosyal aktiviteler 

English Plus:  İngilizce dersleriyle birlikte binicilik, futbol veya hokey gibi özel programların birleşiminden oluşur


İNGİLTERE

Bath:

Bath, Avon Vadisinin kalbinde yer alan, özgün ve göz alıcı yapısıyla UNESCO Dünya Mirası unvanı kazanmış bir şehirdir. Şehir, Roma döneminden kalan zengin bir tarih ve mimariye sahiptir. Bath’in sunduğu küçük dükkan ve kafelerinden göz alıcı bahçelerine kadar bir çok cazibe merkezi Kaplan’ın merkezi konumda yer alan Genç Öğrenci merkezine yürüme mesafesi uzaklığındadır. Öğrenciler program boyunca bu merkezde geniş ve modern araçlarla donatılmış sınıflarda ders alırlar, buradan şehrin manzarası ayrıca görülmeye değerdir. Öğrenciler ders dışında okulun rahat ve modern dinlenme odasında veya yenilenen oyun odasında, ya da göz alıcı Bath şehrini keşfederek vakit geçirebilir.

Bournemouth:

11 kilometrelik altın gibi parıldayan kumsalı ve göz alıcı deniziyle canlı, metropolit bir şehir olan Bournemouth her zevke hitap eder: çok çeşitli butik dükkanlar, restoranlar, eğlence ve oyun tesisleri ve ödül sahibi bahçe ve su sporları merkeziyle güzellikleri bitmeyen bir kırsal kesim. Kaplan’ın buradaki Genç Öğrenci merkezi Bournemouth Üniversitesinin Talbot kampüsünde yer alır. 

Brighton: Sanat ve moda kültürü ile iç içe geçmiş Brighton'daki yepyeni Kaplan İngilizce Okulu, sahil şehrinde İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için harika bir yerleşimdir. Brighton, Londra'ya sadece bir saat uzaklıkta olup büyük bir şehre yakın olmak ama aynı zamanda rahat ve küçük bir şehirde yaşamak isteyen öğrencilerin seçtiği popüler bir şehirdir. İngilizce kursları genç öğrencilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır ve öğrencilerin şehri ve çevresini keşfetmeleri için yoğun sosyal aktivite programı da sunulur. Brighton'daki İngilizce okulu 12 ile 17 yaş arası genç öğrenciler içindir ve başlangıç seviyesinden uzman seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul eder. Okul, İngiltere'deki bağımsız okullardan biri olan ünlü Roedean okulunda konumlandırılmıştır. 1885 yılında kurulmuş Roedean okulu, prestijli bir tarihe ve harika bir deniz manzarasına sahiptir.

Londra Merkez:

Londra dünyanın en ünlü ve heyecan dolu şehirlerinden biridir. Dünyada çok az şehir, sahip olduğu göz alıcı parklar, müze ve galerileriyle Londra’nın sunduğu çeşitlilikle yarışabilir. Kaplan’ın Londra’daki Genç Öğrenci merkezi şehrin tam kalbinde, STEM Academy’nin ferah ve modern binasında bulunur. Burası Angel istasyonuna 10 dakika uzaklıkta yer alır ve oldukça ferah bir yapıya sahiptir. 

Salisbury:

2015 yılında en gezilesi 7. Şehir olarak seçilen Salisbury, göz kamaştırıcı bir kırsal kesimle çevrili canlı ve popüler bir ticaret şehridir. Şehir son derece ihtişamlı bir ortaçağ katedrali, harika dükkanlar ve ilgi çekici bir alışveriş sokağı yanında bir çok kültürel, spor ve sosyal aktiviteye de ev sahipliği yapar. Cana yakın ve arkadaş canlısı bir yapıya sahip olan şehir genç öğrenciler için oldukça cazip bir fırsattır. Kaplan’ın buradaki öğrencileri, İngiltere’nin en eski okullarından biri olan muhteşem Godolphin okuluna erişim sahibi olurlar. Göz alıcı bir kampüse sahip olan okul kapalı yüzme havuzu, tenis kortları ve sahne sanatları merkezi gibi birçok ilgi çekici tesise de sahiptir. 

Torquay:

Ödül sahibi kumsalları, göz alıcı palmiye ağaçları ve ihtişamlı kırsalıyla burası İngiliz Rivierası' nın göz bebeğidir. Güvenli ve arkadaş canlısı bu kasaba canlı limanı, uluslararası marinası ve muhteşem doğal güzellikleriyle ünlüdür. Kaplan’ın buradaki okulu görkemli bir deniz manzarasına sahip olan bir villada yer alır ve güneşli terasıyla öğrencilerin ılıman Torquay ikliminin tadını çıkarmaları için oldukça cazip bir fırsat sunar.


AMERİKA

Los Angeles – Whittier:

1887’de kurulan Whittier Amerika’nın en iyi küçük kolejlerinden biri olarak bilinmektedir. Los Angeles’ taki genç öğrenciler şehrin küçük bir semti olan Whittier’ın muhteşem havasının keyfini çıkarabilirler. Buradaki kampüs Hollywood, Disneyland, Universal Stüdyoları ve muazzam plajlar gibi birçok büyük cazibe merkezine de oldukça yakındır. 

San Diego:

Muhteşem bir kıyıda yer almasıyla San Diego şehri; göz alıcı plajları, büyük dinlence parkları ve nefis iklimiyle ünlenmiştir. Kaplan’ın buradaki okulu şehrin ilgi çekici ve modern şehir merkezinde, tarihi Gaslamp bölgesinde yer alır. Okula yürüme mesafesinde birçok restoran, bir alışveriş merkezi, sinema salonları, bir kütüphane ve beysbol stadyumu bulabilirsiniz. 

Berkeley:-Sadece Grup rezervasyonları için geçerlidir - 1868’te kurulan University of California, Berkeley Amerika’nın en ünlü ve prestijli okullarından biridir. Görkemli San Francisco Körfezinin doğusunda yer alan Berkeley rahat ancak canlı bir yapıya sahiptir ve San Francisco şehir merkezine trenle sadece 25 dakika uzaklığındadır. Ilıman iklimi ve öğrenci dostu havasıyla Berkeley genç öğrenciler için ideal bir öğrenim merkezidir. 


AVUSTRALYA

Cairns:

Resifler ve yağmur ormanları arasında güvenle konumlanmış bu şehir yıl boyunca ılıman bir hava ve sakin deniz esintileri sunar. Muazzam doğal güzellikleri ve karakter geliştirici etkinliklerle Cairns her sene hayat boyu unutulmayacak deneyimlere ev sahipliği yapmaktadır. Kaplan’ın buradaki genç okulu yıl boyunca aktif olan merkezinde yer alır ve grup eğitim gezilerine de ev sahipliği yapar. 


Güncel, detaylı fiyatlar ve indirimler için bizimle iletişime geçiniz.


İNGİLTERE

Londra Merkez:

Burada konaklama, şehir merkezinin hareketli Islington bölgesinde ve öğretim tesislerine yürüyüş mesafesinde yer alan Liberty Hall binasında yer alır. Yurt aydınlık ve renkli bir yapıya sahiptir ve yüksek standartlarla donatılmıştır. Tek kişilik özel banyolu odalar koridor boyunca sıralanır ve her birinin ortak mutfağı ve konforlu oturma odası bulunmaktadır.

Bath:

Burada öğrenciler okuldan en fazla 20 dakikalık mesafede bulunan cana yakın ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilirler. İki kişilik odalarda kalır ve iki veya üç öğrenci ile ortak banyo kullanırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği ev sahipleri tarafından verilir ve hafta içi ise paket öğle yemeği okulda verilir.

Bournemouth:

Burada aile yanı konaklama ve öğrenci yurdunda olmak üzere iki ayrı konaklama seçeneği mevcuttur. Öğrenci yurdu konaklaması Talbot kampüsündeki güvenli yurt binalarında bulunur. Buradaki öğrenciler banyolu tek kişilik odalarda kalırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği yurt kafeteryasında, paket öğle yemekleri ise okulda verilir. Aile yanı konaklamasında ise öğrenciler okuldan en fazla 20 dakikalık mesafede bulunan cana yakın ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilirler. İki kişilik odalarda kalır ve iki veya üç öğrenci ile ortak banyo kullanırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği ev sahipleri tarafından verilir ve hafta içi ise paket öğle yemeği okulda verilir.

Brighton:

Her birinde konforlu ortak salonlar bulunan, yaklaşık dört öğrencinin paylaştığı banyolarıyla beş adet güvenli yurt binası mevcuttur. Tüm öğünler konaklamaya dahildir ve okulun yemek salonunda verilir. Bu öğünlerde dünyanın her tarafından kahvaltılar, sıcak öğle yemekleri (hafta sonları paket yemek sunulur) ve üç çeşitli sıcak akşam yemekleri bulunur.

Salisbury:

Burada aile yanı konaklama ve öğrenci yurdunda olmak üzere iki ayrı konaklama seçeneği mevcuttur. Yurt konaklaması Godolphin School’daki güvenli yurt binalarında yer alır. Burada kalan öğrenciler ortak banyoları kullanır, tek kişilik odalarda kalır veya odalarını en fazla dört kişiyle paylaşırlar. Her bir yurt binasında ayrıca öğrencilerin rahatlayabileceği rahat ortak salonlar yer alır. Aile yanında konaklama seçeneğinde ise öğrenciler okula 35 dakika yürüme mesafesinde sıcakkanlı ailelerin yanında paylaşımlı banyolu tek, iki veya üç kişilik odalara yerleştirilirler. Kahvaltı ve akşam yemeği yanında paket öğle yemekleri temin edilir.

Torquay:

Burada öğrenciler okuldan en fazla 20 dakikalık mesafede bulunan cana yakın ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilirler. İki kişilik odalarda kalır ve iki veya üç öğrenci ile ortak banyo kullanırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği ev sahipleri tarafından verilir ve hafta içi ise paket öğle yemeği okulda verilir.


AVUSTRALYA

Cairns:

Öğrenciler burada, okula yakın konumda yer alan sıcakkanlı ailelerin yanında, paylaşımlı banyolu tek kişilik odalara yerleştirilir. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından sağlanır, öğlenleri ise okulda paket yemek verilir. Okula gidiş geliş servis ücretleri pakete dahildir.


AMERİKA

San Diego:

Burada öğrenciler okula otobüsle 45-60 dakikalık mesafede bulunan cana yakın ev sahibi ailelerin yanına yerleştirilirler. İki kişilik odalarda kalır ve iki veya üç öğrenci ile ortak banyo kullanırlar. Kahvaltı ve akşam yemeği ev sahipleri tarafından verilir.

Los Angeles:

Öğrenciler kampüs içindeki yurt konaklamalarında kalırlar. Yurtlarda paylaşımlı banyolu çift kişilik odalar bulunur ve haftalık 19 öğün yemek konaklamaya dahildir. Yurttaki her katta çoklu lavabo, duş ve tuvalet bulunan bir ortak banyo yer alır.

Berkeley:

Burada öğrenciler kampüs içindeki yurt konaklamalarında kalırlar. Yurtlarda paylaşımlı banyolu çift kişilik odalar bulunur ve haftalık 19 öğün yemek konaklamaya dahildir. Yurttaki her katta çoklu lavabo, duş ve tuvalet bulunan bir ortak banyo yer alır.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.