HABERLER & DUYURULAR

KANADA'DA DİL EĞİTİMİ VE YAZ OKULLARI

KANADA'DA DİL EĞİTİMİ VE YAZ OKULLARI
29 Mayıs 2017KANADA’DA DİL EĞİTİMİ

Yüksek yaşam standartlarına sahip muhteşem doğası, uluslararası zenginliği,  mozaik kültürü ve kaliteli eğitim standartlarıyla, Kanada dil eğitimi almak isteyenler için oldukça fazla okul seçeneği sunmaktadır.  Dil eğitimi programlarını ; özel bir dil okulunda alabileceğiniz gibi birçok üniversitenin kampüsünde de seçebilirsiniz. 

Kanada ‘da eğitim düşünen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler ; Toronto Vancouver , Montreal, Halifax ve Victoria’dır. 

Dil okulları, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS vb. Sınava Hazırlık Programlarının yanı sıra, uzmanlık alanlarına göre İngilizce programları,  birebir dil eğitimi programları,  üniversiteye geçiş sağlayan köprü programları da sunmaktadır.

Okullar;  haftalık genel, yarı yoğun ve ekstra yoğun program içerikleri sunmaktadır. Genel İngilizce Programları (20 ders) öğlen gibi biterken, yoğun İngilizce Programları (30 ders) öğleden sonraya sarkmaktadır. Program süresi öğrencinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda 2 ile 52 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Yetişkin dil programlarına katılmak isteyen öğrencilerin alt yaş sınırı 16’dır. Programlara kaydolan öğrencilere ilk gün seviye tespit sınavı uygulanarak, öğrenciye uygun sınıf belirlenir. Haftaiçi ders alan öğrencilere, haftasonları ve özel günlerde gezi ve aktiviteler düzenlenir. Bazı dil okulları öğrencilere yurt konaklaması seçeneği de sunarken genellikle verilen konaklama opsiyonu aile yanıdır.
KANADA’DA YAZ OKULU

Kanada, 8-18 yaş grubundaki gençler ve çocuklar için yaz aylarını verimli ve eğlenceli bir şekilde değerlendirebilecekleri bir çok yaz kampı sunmaktadır. Genellikle bu yaz programları üç ana seçenekten oluşur; ilki ağırlıklı olarak İngilizce derslerinden oluşan program, ikincisi bol aktiveli ve gezili İngilizce programları, üçüncüsü ise öğrencinin ilgi alanlarına yönelik programlar ve yaz kamplarıdır. 

Tüm bu programlarda öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda da geziler ve aktivitelerle keyifli bir yaz geçirmektedir. Aktivite ağırlıklı programlarda öğrenciler ilgi alanlarına göre, dans, müzik, sanat, bilim ve spor derslerinden oluşan programları seçebilirler. Genellikle sınıflar 10-15 kişiden oluşmakta ve haftada 15-25 ders arası İngilizce görmektedirler. Haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün geziler düzenlenirken, hafta içleri öğrenciler için eğlenceli kampüs içi akşam aktiviteleri düzenlenmektedir. 

İngilizce seviyesi yüksek olan ve Kanada’da lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için ders almayıp sadece üniversite kampüslerini gezebileceği çeşitli aktivite programları da mevcuttur.

Paket program olarak sunulan bu yaz programlarında ücrete genellikle her şey dahildir; eğitim, konaklama, yemek, geziler ve sigorta. Öğrenciler okulun sunduğu seçeneklere ve tercihlerine bağlı olarak aile yanında veya okul kampüsünün yurtlarında konaklayabilmektedir. Konaklamalarda 3 öğün yemek servisi bulunmaktadır. 7/24 gözetim olan bu programlarda grup şeklinde gitmek isteyenler için 10 öğrenciye 1 grup lideri temin edilir ve Kanada yaz programları yaz aylarını değerlendirmek isteyen çocuklar ve gençler için oldukça güvenli, eğitici ve eğlenceli bir seçenektir.