HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY (KANADA)

  • HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master
  • HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master
  • HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master
  • HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master
  • HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master
HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master - 0 HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master - 1 HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master - 2 HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master - 3 HURON UNIVERSITY COLLEGE AT WESTERN UNIVERSITY Üniversite/Master - 4

Huron Üniversitesi Western Üniversitesi bünyesindedir. Western Üniversitesi bünyesinde Huron dışında Kings, Bresca (yalnızca bayanlar için) ve Ivey Üniversiteleri de bulunmaktadır.

1863’te kurulan bu okul 150 yıllık deneyimiyle Kanada’nın ilk ufak sosyal bilimler kampüsüne sahip okullardan biridir. Ontario, London bölgesinde Kanada’nın güneybatısında bulunmaktadır. Toronto ve USA Detroit’e arabayla 2 saat, Toronto’ya trenle 4 saat uzaklıktadır. Her yıl 1300 öğrenci almaktadır.

Huron University’nin artıları nelerdir?

  • Çok iyi bir eğitim sistemine sahip olması
  • Küçük bir kampüse sahip olması dolayısıyla öğrenci öğretmen arasındaki iletişim daha rahat olması, öğrencilerin daha iyi destek alabilir ve kolay bir şekilde çevre edinebilir olması.
  • 150 yıllık bir geçmişe sahip olması
  • Sınıf içi eğitimi exchange, staj, gönüllü çalışma ve öğrenci liderliği gibi aktivitelerle birleştirmesi

Mezun öğrenciler hangi üniversitenin diplomasına sahip olacaktır?

Huron Üniversitesinde eğitim alırken öğrenciler Western Üniversitesi öğrenci kartlarına sahip olurlar ve mezuniyet sonrasında Western Üniversites’inin  diplomasına sahip olurlar. Aynı zamanda Western’a 5 dk uzaklıkta olan Huron kampüsü öğrencileri, Western Üniversitesin’den ve ayrıca Brescia ve Kings’den de ders alabilmektedir. Western öğrenci kartı ile Western faaliyetlerinden, spor aktivitelerinden, kütüphanesinden ve servislerinden yararlanabilmektedir.   Western Üniversitesi oldukça prestijli ve iyi bir okuldur. Kanada’da en iyi okullar arasında 9. sıradadır.DİL VE SOSYAL BİLİMLER FAKÜLTESİ

Dil Bilimleri

- Çince, Japonca + Doğu Asya Çalışmaları

- İngilizce

- Fransızca

- Felsefe

- Yönetim ve Organizasyonel Bilimler

Yönetim ve Organizasyonel Bilimler

- Muhasebe

- Finans

- Yönetim ve Organizasyon

- Organizasyonel Bilimler, Politika+Etik

Sosyal Bilimler

- Global Çalışmalar Merkezi

- Ekonomi

- Tarih

- Politik Bilimler

- Psikoloji

TEOLOJİ FAKÜLTESİ

- Teoloji


Giriş Koşulları ve Şartları nelerdir?

Her bölüm için Lise bitirme diploması en az 70 ortalama ile

TOEFL minimum 86 skor (her bölüm en az 20 puan olmalı)

IELTS minimum 6,5 (her bölüm en az 6,0 puan olmalı)

Bunlar her bölüm için gerekli olan koşullar bunların dışında; 

- Dil Bilimleri / Türk dili edebiyatı dersi alınmış lise diploması

- Yönetim Bilimleri / İngilizce ve matematik agırlıklı lise diploması

- Sosyal Bilimler / İngilizce agırlıklı lise diploması

Dil yeterlilginiz yok ise anlaşmalı oldugu dil okulları

ELS

Fanshawe College ESL

ILAC

London Language Institute

Western’s ELC


Egitim ücreti yıllık $38.000 CAD ve $40,000 CAD arasında degişmektedir. Lise diploma not ortalaması 80’nin üzerinde olan ögrenciler için kademeli olarak burslar vermektedirler.

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Okul öğrencilerine ilk yıl için yurt garantisi vermektedir.

Yurt

DolulukOda TipiÖğrenci Tipi
O'Neil/Ridley Hall185Tek kişilikÖncelikli İlk Sene
Hellmuth Hall98Tek ve çift kişilikÖncelikli İlk Sene
Southwest 
56Tek kişilik suitİlk ve sonraki seneler
Benson House7Tek kişilikSonraki Seneler
Cronyn House8Tek kişilik
Sonraki Seneler
Young House5Tek kişilik
Sonraki Seneler

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.