GLENLYON NORFOLK SCHOOL (KANADA)

  • GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise
  • GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise
  • GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise
  • GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise
GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise - 0 GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise - 1 GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise - 2 GLENLYON NORFOLK SCHOOL Lise - 3

Glenlyon Norfolk School, British Columbia eyaletinin başkenti Victoria’da yer alan, IB programlarıyla tamamen bütünleşmiş olan oldukça prestijli bir okuldur. 1913 yılında Norfolk House kız okulu olarak kurulan okul, 1932’de kurulan Glenlyon erkek okuluyla 1986 yılında birleşerek karma eğitim modeline geçmiştir. 100 yıldan fazla eğitim deneyimine sahip olan Glenlyon Norfolk; IB Primary Years (3-12 yaşları için), Middle Years (12-16 yaşları) ve IB Diploma programlarının üçünü de sunan Kuzey Amerika’daki 25 okuldan sadece birisidir. Eğitimi sadece sınıfta bırakmayan okul, sanat ve spora da oldukça fazla önem verir ve Round Square okullar birliğinin bir üyesidir.

Glenlyon Norfolk School, British Columbia eyaletinin başkenti Victoria’da yer alan, IB programlarıyla tamamen bütünleşmiş olan oldukça prestijli bir okuldur. 1913 yılında Norfolk House kız okulu olarak kurulan okul, 1932’de kurulan Glenlyon erkek okuluyla 1986 yılında birleşerek karma eğitim modeline geçmiştir. 100 yıldan fazla eğitim deneyimine sahip olan Glenlyon Norfolk; IB Primary Years (3-12 yaşları için), Middle Years (12-16 yaşları) ve IB Diploma programlarının üçünü de sunan Kuzey Amerika’daki 25 okuldan sadece birisidir. Eğitimi sadece sınıfta bırakmayan okul, sanat ve spora da oldukça fazla önem verir ve Round Square okullar birliğinin bir üyesidir.

Glenlyon Norfolk School, IB programına ağırlık vermesiyle tanınmakta ve her yıl IB Diploma istatistiklerinde dünya ve Kanada ortalamalarını oldukça rahat geçmektedir. Bu okulda 3 yaşından başlayarak üniversite hazırlığına kadar alınabilen IB Programı, günümüzün hızla küreselleşen dünyasına en iyi şekilde entegre olmaları için öğrencilere ideal nitelikte entelektüel, kişisel, duygusal ve sosyal yetenekler kazandırmayı amaçlar. Programın başarılı eğitim anlayışı ve öğrencilerinin lise sonrasına da taşıdıkları başarılarından dolayı birçok üniversite,  IB Diploma öğrencilerine öncelik vermektedir.

Glenlyon Norfolk, ayrıca prestijli ve yenilikçi bir okul ağı olan Round Square’in de bir üyesidir. Bu okullar grubunun eğitim anlayışı 6 temel prensip üzerine odaklıdır ve “IDEALS” olarak şöyle kodlanır:

  • International understanding, empathy and tolerance for all cultures (Uluslar arası anlayış, bütün kültürlere karşı empati ve hoşgörü)
  • Democratic governance and justice (Demokratik denetim ve adalet)
  • Environmental stewardship (Çevresel sorumluluk)
  • Adventure, motivating self-discovery and courage (Macera, kendini keşfe ve cesarete teşvik)
  • Leadership, with courage and compassion (Özveri ve cesaretle liderlik)
  • Service to others (Başkalarına hizmet)

Bu idealler; bütün öğrencileri akademik, fiziksel, kültürel ve manevi deneyimlerle çok yönlü bireyler olarak yetiştirmek anlayışı altında toplanmaktadır. Round Square bu metotla, eğitimin deneyimsel, kültürler arası ve işbirliği içinde yürütüldüğünde en etkili olduğunu kanıtlamakta ve gerek ders içinde gerekse ders dışındaki etkinliklerle eğitimi en iyi şekilde harmanlamaktadır.

Ayrıca tüm dünyaya yayılmış olan Round Square, bünyesindeki okullar arasında öğrenci ve öğretmen değişim olanaklarını da sağlamaktadır. Bu sayede öğrenciler, eğitimini bir dönemini başka bir ülkede, farklı bir kültürü deneyimleyerek daha da eğlenceli bir hale getirebilmektedirler.

Oldukça başarılı bir spor programı da yürütmekte olan okul, erkekler ve kızlar için 3’er tane olmak üzere 6 farklı spor dalını, kızlarda çim hokeyi, basketbol ve futbol; erkeklerde ise rugby ile yine basketbol ve futbol, okulun ‘ana sporları’ olarak benimsemiştir. Okul, bu 6 sporda bütün eğitim yaşlarında öğrencilerine tam destek sağlamakta ve British Columbia eyaleti düzeyinde başarılara sahip olmaktadır. Son 11 yılda kız ve erkek futbol dallarında okul 11 ayrı başarıya imza atmıştır.

Okul düzenlediği tiyatrosu, genç orkestrası ve müzik konservatuvarı gibi etkinliklerle güzel sanatlarda da oldukça aktiftir. Her 7 öğrenciden birinin mülakat grubuna dahil olduğu okul ayrıca mülakat turnuvalarında da oldukça etkindir.


Uluslararası Öğrenciler için, aile yanı konaklama hariç

Anaokulundan 5. Sınıfa kadar

$27,150

6-8. Sınıflar

$29,505

9-12. Sınıflar

$31,175

Aile Yanı Konaklama Dahil

Anaokulundan 5. Sınıfa kadar

Mevcut değil

6-8. Sınıflar

$43,750

9-12. Sınıflar

$45,420

 

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Victoria, Kanada’nın büyüleyici batı yakasındaki Vancouver Adası’nın güney ucunda yer alan dinamik şehir, kumsala yakın, bir tarafında yağmur ormanları diğer tarafında kar kaplı dağlarıyla; ağaçlarla çevrili sokaklara ve kendine has doğa dostu bir karaktere sahiptir. Victoria göz alıcı doğal güzellikleri, ılıman iklimi ve en önemlisi sıcakkanlı insanlarıyla meşhurdur. Şehir, sürekli olarak istatistiklerde dünyanın en yaşanılası, güvenli ve davetkar şehirlerinden biri arasında yer almaktadır. 

Juan de Fuca’da doğa yürüyüşü, Fernwood’da bir akşam şiir dinletisi ya da Dallas Road dalgalarında sörf zevki; şehrin sunduğu keyifli fırsatlardan sadece bir kaçını oluşturur. Tüm bunlarla beraber adadaki rahat yaşam tarzı burayı öğrenim ve yaşam için ideal kılmaktadır. Victoria ayrıca gayet ılıman bir iklime sahiptir. Sıcaklıklar yazın en yüksek 22C derece ve kışın ortalama 6-7C derece arasında değişmektedir.

Uluslararası öğrencileri için okul, 10 aylık bir aile yanı konaklama hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetle İngilizce konuşan, güven ve desek verici bir ailenin yanında kalan öğrenciler, Kanada kültürüne tam anlamıyla entegre olmaktadır. Okul öğrencilerini yeterince tanıdıktan sonra öğrencileri Glenlyon Norfolk bünyesindeki bir ailenin yanına yerleştirmektedir. Bu aileler  Victoria’da yaşayıp kendi çocuklarını GNS’ye gönderenler, ya da GNS’de çalışan kişilerden oluşmaktadır. 


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.