ELS LANGUAGE CENTERS (AVUSTRALYA)

 • ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu
 • ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu
 • ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu
ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu - 0 ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu - 1 ELS LANGUAGE CENTERS Dil Okulu - 2

ELS Language Centers, öğrencilerini amaçlarına ulaştırmada 50 yılın üzerinde bir geçmişe ve tecrübeye sahiptir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere hizmet veren, üniversiteye girmeyi hedefleyen öğrenciler için fırsatlar sunan, hangi okulda hangi bölüm kendisine uygun kararsız kalan öğrencilere doğru kararı vermelerinde yardımcı olacak personeliyle destek veren lider bir eğitim kurumudur. Sadece Amerika’da değil; Kanada, Avustralya, Çin, Malezya ve Avrupa’da da hem dil okulu merkezleri bulunmakta hem de üniversitelerden şartlı kabul sağlayabilmektedir. Bu anlamda ELS Language Centers, güvencesi kıtalara dağılmış lider bir okuldur. 

ELS Language Centers, merkezlerinin her birinde öğrenciler için yerel turistik yerlere yapılan gezilerden spor etkinliklerine, çevredeki tiyatrolardan müze ve restoranlara yapılan turlara ve alışveriş merkezleri ve eğlence parklarına yapılan gezilere kadar çok çeşitli aktivite olanakları sunulmaktadır. Bu sosyal ve kültürel geziler arkadaş edinmeyi ve İngilizceyi kullanımını sağlarken, yeni eğitim ve yaşam şartlarına uyum sürecini de hızlandırmaktadır.

Her kim olursa olsun, mutlaka isteklerine uygun bir şehirde ELS Language Centers merkezi bulabilmesi mümkündür. Amerika’ daki 50’den fazla ELS Language Centers merkezlerinin çoğunluğu üniversite kampüsleri içerisinde bulunmaktadır. Dil eğitimini ister üniversite kampüsü içerisinde almak istesin ister şehir merkezinde,ELS Language Centers sunduğu sayısız imkan ile öğrenci için doğru adres olacaktır.


ELS Language Centers, öğrencilerini amaçlarına ulaştırmada 50 yılın üzerinde bir geçmişe ve tecrübeye sahiptir. İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere hizmet veren, üniversiteye girmeyi hedefleyen öğrenciler için fırsatlar sunan, hangi okulda hangi bölüm kendisine uygun kararsız kalan öğrencilere doğru kararı vermelerinde yardımcı olacak personeliyle destek veren lider bir eğitim kurumudur. Sadece Amerika’da değil; Kanada, Avustralya, Çin, Malezya ve Avrupa’da da hem dil okulu merkezleri bulunmakta hem de üniversitelerden şartlı kabul sağlayabilmektedir. Bu anlamda ELS Language Centers, güvencesi kıtalara dağılmış lider bir okuldur. 

ELS Language Centers, merkezlerinin her birinde öğrenciler için yerel turistik yerlere yapılan gezilerden spor etkinliklerine, çevredeki tiyatrolardan müze ve restoranlara yapılan turlara ve alışveriş merkezleri ve eğlence parklarına yapılan gezilere kadar çok çeşitli aktivite olanakları sunulmaktadır. Bu sosyal ve kültürel geziler arkadaş edinmeyi ve İngilizceyi kullanımını sağlarken, yeni eğitim ve yaşam şartlarına uyum sürecini de hızlandırmaktadır.

Her kim olursa olsun, mutlaka isteklerine uygun bir şehirde ELS Language Centers merkezi bulabilmesi mümkündür. Amerika’daki 50’den fazla ELS Language Centers merkezlerinin çoğunluğu üniversite kampüsleri içerisinde bulunmaktadır. Dil eğitimini ister üniversite kampüsü içerisinde almak istesin ister şehir merkezinde, ELS Language Centers sunduğu sayısız imkan ile öğrenci için doğru adres olacaktır.


ELS Language Centers’ın bütün merkezlerinde alanında uzman, tecrübeli bir ekip bulunmaktadır. Birçoğu master derecesine sahip ELS Language Centers öğretmenlerinin tamamı İngilizce dil öğrenimi üzerine eğitim almış profesyonel eğitmenlerdir. Böyle tecrübeli bir ekip sayesinde ELS Language Centers, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik amaçlar için İngilizce, Genel İngilizce, Yarı yoğun İngilizce, American Explorer, sınav hazırlık programları ve daha birçok program sunmaktadır.

Her ELS Language Centers merkezinde sunulan bir diğer farkındalık yaratan hizmet, ELS Dil Teknoloji Merkezleri’dir. Bu merkezlerde bilgisayar destekli eğitim, sınıf eğitimi ile birlikte sunulmaktadır. Öğrenciler, daha çok sözcük bilgisi gelişimi, okuduğunu ve dinlediğini anlama ve telaffuz gibi en çok ihtiyaç duydukları alanlara yoğunlaşarak çalışma imkanı bulmaktadırlar. Özel eğitim almış hocalar, ihtiyaçlar doğrultusunda öğrencilere özel bir çalışma planı hazırlar. Dil Teknoloji Merkezlerin’deki eğitmenler öğrencilerin çalışmalarını merkez konsoldan izlerken, öğrenci eğitimine gözetmenlik yapmakta ve sorulara cevap vermektedirler. Dil Teknoloji Merkezleri’nin özellikleri şunları içermektedir;

Son model, düz ekranlı ve öğrenci seslerini kaydedebilen kişiye özel bilgisayarlar

Dinleme, konuşma, okuma ve telaffuz becerilerini geliştiren genel İngilizce öğrenim programları

Önemli kavramları birçok farklı ve kolay anlaşılabilir format ile açıklayan dil bilgisi programları

Gerçek üniversite konferansına ve sunumlarına dayalı ileri düzey dinleme programları

Özel sesler, aksanlar ve vurgu üzerine pratik yapmak için telaffuz programları

Güncel mesleki yayınları ve uygulamalı iş senaryoları içeren iş İngilizcesi programları 

TOEFL iBT’nin içeriğine ve formatına öğrencileri alıştırmak için oluşturulmuş TOEFL hazırlık dinleme parçaları

Sınıf projeleri ve araştırma ödevleri için internet üzerinden araştırma yapma imkanı

Genel ve Akademik Programlar:

Genel İngilizce:

Genel İngilizce Programı, konuşma, yazma, okuma ve dinleme derslerini özel Beceri Geliştirme Kursları (BGK’lar) ile birleştirerek her bir öğrenciye benzersiz bir İngilizce öğrenim programı sunmaktadır. 


Akademik Amaçlı İngilizce:

Bu program, öğrencinin önemli İngilizce dil becerileri ögrenmesini, pratik yaparak gerçek yaşam konuşmalarına girip İngilizce dil yeterliliği elde etmesini ve akademik kariyerine güven duygusuyla başlamasını amaçlamaktadır.


Yarı Yoğun İngilizce:

Bu kurs, İngilizce dil yeterliliği kazanırken çevrelerini keşfetmek isteyen öğrenciler için idealdir. Sabahları derse giren öğrencilerin öğleden sonraları, görülmeye değer yerel güzellikleri ziyaret etmek gibi kendi etkinlikleri için serbesttir. 


Ticari İngilizce:

Ticari İngilizce programında, bir iş ortamında etkili şekilde iletişim kurmak için gerek duyulabilecek dil becerilerini kazandırmak amaçlı uygulamalı bir yaklaşım kullanılmaktadır. Öğrenciler, iş deyimleri ve teknik sözcük hazinesi kullanarak sunular yapma, toplantılara katılma, sözleşme görüşmeleri yapma ve görüşlerini anlatıp savunma alıştırmaları yapmaktadırlar. 


Amerika Gezgini Programı:

ABD’de kısa bir tatil yapmayı planlayanlar için Amerika Gezgini Programı  mükemmel bir seçimdir. Kültürel cazibeli yerleri ve turistler için popüler noktaları gezerken, yörenin yerel insanlarıyla konuşmayı öğrenmek, ABD’nin çeşitli yörelerindeki 55 ELS Language Centers merkezinde sabahları İngilizce dersleri almak ve öğleden sonralarını serbestçe gezilere vakit ayırmak mümkündür.


Yöneticiler için İngilizce Programları:

Yöneticiler için İngilizce:

Yöneticiler için İngilizce, genel İngilizce öğrenimlerini kariyerlerine özgü iletişim öğrenimiyle birleştirmek isteyen giriş ve orta düzeylerdeki profesyoneller için tasarlanmıştır. Yöneticiler için İngilizce Programı üç adet 50’şer dakikalık etkileşimli grup dersinden ve üç adet 50’şer dakikalık kişiselleştirilmiş dersten oluşmaktadır. 


Süper Yoğun İngilizce Programı:

ELS Language Centers Süper Yoğun İngilizce Programı, İngilizce yeterliliğini ilerletmenin en hızlı yoludur. Bu program, son derece yoğun ve bire bir öğretimi, katılımcının gereksinimlerine özel olarak uyarlanmış bir müfredatla birleştirmektedir. Dersler, İngilizce bilgisi, arzu edilen dil kullanımı ile sonuçlar ve çalışma için mevcut sürenin uzunluğuna göre özel olarak tasarlanmaktadır.


Süper Artı Yoğun:

Bir haftalık bir sürede maksimum sonuçlar için Süper Artı Yoğun Program meşgul bir yöneticinin için idealdir. Bire bir sınıf içi öğretim ve sınıf dışı kültürel etkinlikleri birleştiren bu son derece yoğun kurs, genellikle pazartesi ile pazar arasında yapılan 50’şer dakikalık 70 dersten oluşmaktadır.


Sınav Hazırlık Programları:

TOEFL® iBT (Amerika, Kanada) ve IELTS™ (Kanada)


ELS (English as a Second Language – Yabancı Dil Olarak İngilizce) Öğretmenliği:

ELS Language Centers’ın Washington Tacoma’daki merkezi ayrıca CELTA (Cambridge Certificate in English Language Teaching to Adults – Cambridge İngilizce Öğretim Sertifikası) kazanmanızı sağlayan bir İngilizce Öğretmenliği Programı sunmaktadır.


Fiyat listeleri için tıklayınız.

Güncel fiyat bilgileri ve kampanyalar için bizimle iletişime geçiniz.

ELS Language Centers, sizlere ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun konaklama seçenekleri sunmaktadır. ELS Language Centers, kampüs içi ve kampüs dışı öğrenci yurtları, ev ve aile yanı konaklama gibi bir çok seçenek sunmaktadır.

ELS Language Centers’ın aşağıdaki ülke ve şehirlerde eğitim merkezleri bulunmaktadır:


AMERİKA

California

 • Berkeley: ELS/Berkeley, hem ELS hem de University of California (UC) öğrencilerini ağırlayan yurt ve sınıf binası Hillside Hall’da yer almaktadır. Dünyanın en iyi akademisyenlerinin büyük çoğunluğu Berkeley’de eğitim görmüştür. Öğrenciler de çok sayıda kütüphane, kafe ve kitapevinden yararlanmanın keyfini yaşamaktadır. ELS Language Centers’ın buradaki merkezi sıcak iklimi, rahat toplu taşıma sistemleri ve San Francisco, San Jose ve Marin County’e kolay ulaşımıyla San Francisco Körfez Bölgesi yanında ideal bir yerleşimdir. Berkeley ayrıca Muir Woods ve Napa Wine Country yakınlarında bulunmaktadır. Berkeley şehrinin nüfusu küçük ama ünü büyüktür ve sayısız festivaller ile birlikte birçok sanatsal ve kültürel aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır.


 • Hollywood: ELS/Hollywood, endüstri lideri Los Angeles Film School ortaklığı ile kurulmuştur. Merkez, Los Angeles’ın bir parçası olan ve dünya çapında eğlence sektörünün başkenti olarak anılan Hollywood’da yer almaktadır. Kampüs; stüdyolara, prodüksiyon atölyelerine ve lider eğlence sektörü şirketlerine erişim için merkezi konumdadır. Tüm sınıfları, ofisleri ve Dil Merkezini içeren ELS Language Centers tesisleri LA Film School kampüsünde yer almakta ve ELS Language Centers öğrencilerinin Brain Lobby, Yemek Salonu ve Öğrenci Kaynak Merkezi gibi okulun tüm tesislerine tam erişim hakkı sağlamaktadır. 


 • La Verne: La Verne, Pasadena ve Orange County’nin yanında, Los Angeles’in doğusunda bulunan güvenli küçük bir şehirdir. Dünya standartlarında sörf plajları ile Disneyland® ve Universal Studios Hollywood® gibi turistik mekanların yakınında bulunan La Verne’deki ELS Language Centers Merkezi; University of La Verne’in kampüsünde öğrencilere sıcak, küçük bir kasaba atmosferi sunan bir yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. ELS Language Centers öğrencileri, merkeze yakın olan ünlü müzeleri, eğlence parklarını ve alışveriş merkezlerini kolayca gezebilmek mümkündür.


 • San Diego: ELS/San Diego, Güney California sahilinde, San Diego şehir merkezinin eğlence ve alışveriş bölgesinin yakınlarında yer almaktadır. Birçok öğrenci; plajların, dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi, Sea World® ve La Jolla’ya günlük gezilerin; ya da Disneyland®, Universal Studios Hollywood® veya Hollywood, Los Angeles ya da Las Vegas şehirlerini hafta sonu gezileri ile keşfetmenin tadını çıkarmaktadır. San Diego’nun oldukça ılıman iklimi, pek çok kişi tarafından Amerika’nın en iyi iklimi olarak gösterilmektedir. California’nın en büyük ikinci şehri olan San Diego, küçük bir kasabanın çekiciliğine sahip, büyük bir metropoldür. San Diego’da birçok restoran, müze, sanat galerisi, tiyatro, park ve bahçe bulunduğu gibi golf kursları ve profesyonel spor takımları da bulunmakta ve ayrıca sene boyunca birçok festivale, kutlamaya, diğer özel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.


 • San Francisco-Downtown: ELS/San Francisco - Downtown, dünyaca ünlü San Francisco merkezindeki Golden Gate University (GGU) şehir kampüsünde bulunmaktadır. İnsanlarının sıcakkanlılığı ve bireysellik ruhuyla tanınan “Körfez Şehri”, uluslararası havasıyla bir kültür ve finans merkezidir. Popüler yerler ve etkinlikler arasında: Alcatraz, Golden Gate Köprüsü, spor olayları, Muir Ormanlarına günlük turlar, Stinson Plajı, Monterey Körfezi, ünlü Napa ve Sonoma Vadisi şarap kasabası, Yosemite, Las Vegas ve Grand Canyon’a yapılan hafta sonu gezileri gibi yerler ve etkinlikler bulunmaktadır. San Francisco, Condé Nast Traveler dergisinin okuyucuları tarafından iki kez “Dünya’nın En Güzel Şehri” seçilmiştir. Ayrıca öğrenciler profesyonel spor takımlarının, sayısız festivalin ve etkinliğin, müzelerin ve daha birçok etkinliğin keyfini çıkarabilmektedirler.


 • San Francisco-North Bay: ELS/San Francisco – North Bay, San Francisco merkezinin 30 dakika kuzeyinde ve Golden Gate Köprüsü’nün 18 km kuzeyinde bulunan Rafael kasabasında, Dominican University of California (DUC) kampüsünde yer almaktadır. San Francisco Bay Area’nın bir parçası olan San Rafael şehri, güvenli güzel bir şehirdir ve DUC kampüsüne yürüyüş mesafesindedir. San Rafael ve San Francisco; doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, golf, yüzme ve yelkencilik gibi heyecan dolu birçok spor aktivitesi sunmaktadır. Mükemmel ulaşım ağı San Francisco Bay Area’ya yakınlığı sağlamaktadır.


 • Santa Barbara: ELS/Santa Barbara, Güney California kıyısında bulunan arkadaş canlısı kasaba Santa Barbara merkezinde yer almaktadır. “Amerikan Rivierası” olarak bilinen Santa Barbara, güneşli iklimi, İspanyol tarzı mimarisi ve sıcak kolej kasabası ruhu ile ünlüdür. Şehir yaya dostudur ve etrafta dolaşmak çok rahattır. Öğrenciler, Santa Barbara’nın Akdeniz esintilerini ve büyük şehir kültüründen açık hava maceralarına kadar her şeyi içeren dağların ve plajların bir karışımını yaşamaktadır. Santa Barbara California’nın en güvenli şehirlerinden biridir ve mükemmel toplu ulaşıma sahiptir. Hafta sonlarında öğrenciler komşu şehir Los Angeles’ın heyecanını yaşayabilmektedirler. Birçok yere yakın konumu sayesinde Santa Barbara Güney California’yı ve Pasifik Kıyısını keşfetmek için mükemmel bir ana merkezdir.


 • Santa Monica: ELS/Santa Monica, Los Angeles metropolünün çekici olanaklarına çok yakında, Santa Monica şehir merkezinde özel bir binada yer almaktadır. Palmiyelerle dolu yürüyüş yolları ve nefes kesici gün batımlarıyla, Santa Monica’da yıl boyu sıcak ve ılıman iklim hüküm sürmektedir. Çeşitliliğe ve sanatçı bir ruha sahip insanları, bu küçük şehrin çekiciliğini ve rahat atmosferini oluşturmaktadır. Ünlü Santa Monica Pier ve sokak şarkıcıları, sanatçılar, sinemalar, mağazalar ve restoranlarıyla renkli Third Street Promenade yalnızca birkaç blok ötede bulunmaktadır. Ayrıca Santa Monica, spor meraklıları için sörf, kaykay, bisiklet ve yüzme gibi birçok açık hava aktivitesine sahiptir.


 • Silicon Valley: ELS/Silicon Valley; San Francisco ve San Jose’nin yakınında, Silikon Vadisi’nin ortasında Cupertina’da yer almaktadır. Silikon Vadisi, ELS Language Centers Merkezinin hemen karşısındaki Anza College da dahil olmak üzere birçok ELS Language Centers ortak okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Apple, Google, Facebook ve Microsoft gibi dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin genel merkezleri burada yer almaktadır.


 • Thousand Oaks: ELS/Thousand Oaks, Pasifik Sahili’nden 19 km, Los Angeles Şehir merkezinden 70 km ve Santa Barbara’dan 90 km uzaklıktaki California Lutheran University (CLU)’nin 90 hektarlık kampüsünde yer almaktadır. Thousand Oaks, 127.000 nüfusa sahiptir ve FBI tarafından ABD’deki büyüklüğüne oranla en güvenli şehirlerden biri olarak belirlenmiştir. Santa Monica Dağları Ulusal Dinlenme alanının karşısına yerleşmiş olan Thousand Oaks; sanat, açık hava festivalleri, alışveriş ve yıl boyu inanılmaz güzel bir iklim sunmaktadır.


Colorado

 • Denver: ELS/Denver, Denver’in metropol banliyösü Westminster’da Front Range Community College (FRCC) kampüsünde bulunmaktadır. Hareketli ve kozmopolit yapısı ve iki milyondan fazla nüfusuyla Denver, görkemli Rocky Dağları’nın eteklerine kurulmuştur. Öğrenciler restoran, alışveriş, kültürel aktiviteler ve eğlence merkezlerinin yanı sıra dünya çapında üne sahip kayak sporu ve diğer sezonluk etkinliklerden yararlanabilmektedir.


Connecticut

 • New Haven: ELS/New Haven, New Haven şehrinin hemen yanındaki West Haven’da University of New Haven (UNH)’da yer almaktadır. Ulusal eğitim ve kültür merkezi olarak süregelen gelenekleri ile tanınan tarihi New Haven şehri, aralarında prestijli Yale University’nin de bulunduğu altı üniversite ve yüksekokula ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, birçok ücretsiz müzik konserinin, sanat festivallerinin ve New Haven Caz Festivali’nin de düzenlendiği bir mekan olan New Haven Green ve Schubert Theatre da burada bulunmaktadır. UNH, West Haven sahil şeridi Sandy Point’ten yalnızca 10 dakika uzaklıktadır ve New York City ve Boston’dan kolayca erişilebilir bir konumdadır.


District of Columbia

 • Washington D.C.: ELS/Washington, DC, bölgesindeki en çekici ve en güvenli yerleşim birimlerinden birinde ve ülkenin başkentinin kalbinde yer almaktadır. ELS, öğrencilerin kampüs olanaklarından yararlanabilecekleri American University kampüsüne yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Öğrenciler aynı zamanda sayısız müze, anıt ve hükümet binasına da çok yakındır. Washington, DC bölgesinin toplu otobüs taşımacılığı (Metrobüs) ve toplu raylı taşıma sistemi (Metro) sayesinde öğrenciler etkileyici restoranları, muhteşem alışveriş merkezlerini, galerileri, tarihi çevreyi, parkları, tiyatroları ve spor etkinliklerini keşfedebilmektedir. Şehirdeki etkinliklerin çoğu ücretsizdir. Washington, DC sayısız özel ya da devlet üniversitesi ve yüksekokuluna ev sahipliği yapmaktadır.


Florida

 • Melbourne: ELS/Melbourne, Florida’nın muhteşem altın kumsallarından yalnızca dakikalar uzaklıktaki Florida Institute of Technology (Florida Tech) kampüsünde yer almaktadır. Florida Tech, çiçekler ve palmiyelerle dolu bir tropik bahçe içinde bulunan, en gelişmiş teknolojiyle donatılmış bir kampüs sunmaktadır. Öğrenciler Walt Disney World Resorts®, Magic Kingdom®, EPCOT®, Disney’s Hollywood Studios®, Animal Kingdom®, Universal Studios® ve Kennedy Uzay Merkezi’ne düzenlenen hafta sonu gezilerinin tadını çıkarmaktadır.


 • Miami: ELS/Miami, Miami’nin sakin bir bölgesindeki Barry University’nin 36 hektarlık kampüsünde yer almaktadır. Florida, yıl boyu güneş ışığının eksik olmadığı, masmavi okyanus suları ve altın plajlara sahip tropik bir cennettir. ELS merkezi, Miami şehir merkezinden ve dünyaca ünlü Miami Sahili’nden yalnızca 20 dakika uzaklıktadır. Bölge şnorkelle yüzme, jet ski, su kayağı ve kayıkçılık gibi heyecan verici spor aktiviteleriyle tanınmaktadır.


 • Orlando: ELS/Orlando, Orlando’nun bir banliyösü olan Celebration, Florida kasabasında Stetson University Center’da yer almaktadır. Magic Kingdom®, EPCOT®, Disney Animal Kingdom®, Universal Studios Florida®, Sea World® ve Kennedy Uzay Merkezi gibi bölgenin temalı parklarından dakikalar kadar uzaklıktadır. Stetson University Center; gölü, sayısız mağazaları, butik dükkanları, sinema salonu ve restoranlarıyla Celebration şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir.


 • St. Petersburg: ELS/St. Petersburg, ünlü Meksika Körfezi’nden yalnızca 5 dakika uzaklıkta, Eckerd College’ın muhteşem deniz manzaralı kampüsünde yer almaktadır. Florida’nın tropik batı sahilinde bulunan St. Petersburg; plajları, ılıman iklimi ve eğitim ve kültür aktiviteleriyle tanınmaktadır. Öğrenciler Magic Kingdom®, EPCOT®, Sea World®, Busch Gardens® ve Universal Studios Florida®’ya yapılan gezilerin tadını çıkarmaktadır. Salvador Dali Müzesi ve Bilim ve Endüstri Müzesi şehrin kültürel zenginlikleri arasındadır.


 • Tampa: ELS/Tampa, University of Tampa içerisinde; plajların, heyecan dolu gece hayatının ve dünya standartlarında alışverişin hemen yanında tarihi ve kültürel zenginliğe sahip Tampa’nın merkezinde bulunmaktadır. 40 hektarlık güzel kampüs Hillsborough Nehri’nin kıyısına yerleşmiştir ve Henry B. Plant Museum, Scarfone/Hartley Gallery, David Falk Theatre ile ünlüdür. Ayrıca boyutuna göre sahip olduğu sportif tesisler bu kampüsü ülkenin en iyileri arasına sokmuştur.


Georgia

 • Atlanta: ELS/Atlanta, şehir merkezinden 25 dakika uzaklıkta Southern Polytechnic State University (SPSU) kampüsünde yer almaktadır. Atlanta özel bir tarihe sahip, farklı ve gelişen bir Güney Amerika kentidir. Atlanta; Savannah, Chattanooga ve Charleston gibi tatil merkezlerine hafta sonları arabayla gidilebilecek bir mesafede bulunmaktadır. ELS Language Centers öğrencileri ayrıca CNN stüdyoları, World of Coca-Cola, Six Flags Amusement Park® ve çeşitli spor etkinliklerine düzenlenen gezilerin tadını çıkarmaktadır. 78 hektarlık doğal orman alanı üzerine kurulan SPSU, 35 eyaletten ve 82 ülkeden birçok öğrenciyi ağırlamaktadır. 1948’de kurulduğundan bu yana üniversite, lisans ve master programlarında sıra dışı bir akademik ün kazanmıştır.


Hawaii

 • Honolulu: ELS/Honolulu, Hawai’i Pacific University (HPU)’nin şehir kampüsünde yer almaktadır. HPU, ELS Language Centers öğrencilerinin de faydalanabileceği mükemmel olanaklara sahiptir; kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları, öğrenci merkezleri, Dil Ortağı Programı, çalışma atölyeleri, spor tesisleri, kampüs etkinlikleri ve çok daha fazlası... Hawaii, doğa yürüyüşü, güneşlenme gibi açık hava aktivitelerine elverişli, gece hayatının ve kültürel etkinliklerin tadının çıkarılabileceği tropik bir cennettir.


Illinois

 • Chicago: ELS/Chicago, ABD’nin en büyük üçüncü şehrine yalnızca 20 dakika uzaklıktaki Dominican University’nin güzel kampüsünde yer almaktadır. Chicago, Lyric Opera, Field Museum, Art Institute of Chicago gibi mekanları ve blues, caz, komedi kulüpleri ve spor etkinlikleriyle canlı bir gece hayatına sahip, kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Chicago’daki “Magnificent Mile” Michigan Gölü’nün eşsiz kıyılarına yürüme mesafesinde ünlü mimariler, mağazalar ve restoranlara sahiptir.


 • Chicago-Romeoville: ELS/Chicago – Romeoville; Chicago’nun 30 dakika güneybatısındaki küçük şehir Romeoville’de, Lewis Üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. Romeoville, metropol şehir Chicago’ya yakın konumuna rağmen küçük bir şehir atmosferine sahiptir ve ziyaretçileri ile sakinleri için samimi bir topluluk hissi sunmaktadır.


 • Chicago-South: Bu yeni merkez, Gübeydoğu Chicago’nun güzel ve tarihi bölgesi Mt. Greenwood’da yer alan oldukça büyük dört yıllık bir özel üniversite olan Saint Xavier Universtiy kampüsünde yer almaktadır. Saint Xavier; harika eğitim deneyimi, yüksek kalite akademik dersler ve samimi, destekleyici bir kampüs ortamı sunmaktadır. Üniversite 45 farklı eyalet ve 13 farklı ülkeden gelen yaklaşık 4.000 lisans ve yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Kampüs, Chicago Midway Havalimanına (MDW) 15 dakika ve Chicago şehir merkezine 30 dakika uzaklıktadır.


 • DeKalb: ELS/DeKalb, 25.000’lik öğrenci sayısıyla ülkenin en büyük ikinci devlet üniversitesi olan Northern Illinois University kampüsünde yer almaktadır. Chicago’nun 104 km batısında bulunan DeKalb, düşük maliyetli yaşam koşullarına sahip, küçük ve samimi bir üniversite şehridir. NIU, 63 lisans dalı ve 11 Ph.D. programı, eğitim alanında doktora dereceleri ve Juris Doctorate dahil olmak üzere 79 lisansüstü programı sunmaktadır.


Indiana

 • Fort Wayne: ELS/Fort Wayne, Indiana University – Purdue University Fort Wayne’in (IPFW) kampüsünde yer almaktadır. Fort Wayne, Indiana eyaletinin ikinci büyük şehridir.


 • Indianapolis: ELS/Indianapolis, Indiana University – Purdue University Indianapolis (IUPUI) kampüsüne sadece dört blok ötede, Indianapolis şehir merkezinde yer almaktadır.


Kentucky

 • Richmond – Kentucky: ELS/Richmond 1906’da kurulan bölgesel, karma eğitimli, yatılı devlet kurumu olan Eastern Kentucky University kampüsünde yer almaktadır.


Louisiana

 • Ruston: ELS/Ruston Louisiana Tech University’nin güzel kampüsünde bulunmaktadır. LA Tech dünya çapında 64 ülkeden gelen çok çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Ilık iklimi ile Ruston; insanların su kayağı, dağ yürüyüşü, bisiklet sürüşü, balık tutma ve birçok festivalin tadını çıkardığı, eyaletin Sportman’s Paradise bölgesinin ortasında yer almaktadır. Öğrenciler New Orleans’a ve Dallas’a düzenlenen hafta sonu gezilerinin yanında her hafta düzenlenen çok çeşitli kampüs içi aktivitelere de katılabilmektedir.


Massachusetts

 • Boston-Downtown: ELS Language Centers’ın buradaki merkezi Beacon Hill ve Downtown Crossing’in kesiştiği Tretmont Caddesinde yer almaktadır. Boston Common, Hükümet Merkezi, Tiyatro Bölgesi ve Çin Mahallesi ELS Language Centers Merkezine yürüme mesafesindedir.


 • Boston-Newton: ELS/Boston - Newton, Mount Ida College’ın güvenli ve sakin kampüsünde yer almaktadır. Bu merkezde eğitim alan öğrenciler, Boston merkezinden yalnızca 13 km mesafede bulunan bu geleneksel yüksekokul kampüsünde eğitim almanın tadını çıkarmaktadır. Boston şehri dünyaca ünlü çok sayıda müzeye, muhteşem tiyatrolara, son modaya uygun alışveriş merkezleri ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Cape Cod, White Dağları, New York City ve Montreal yalnızca birkaç saat uzaklıktadır.


Michigan

 • Grand Rapids: ELS/Grand Rapids, Grand Valley State University’nin Allendale kampüsünün hemen yanında yer almaktadır. Michigan’ın ikinci en büyük şehri Grand Rapids, 20 dakika uzaklıktadır. Allendale, Michigan Gölü’nün güzel plajlarından 30 dakika; Chicago’dan ise iki saatten biraz fazla mesafededir. Grand Rapids, İngilizce pratiği yapmak için birçok olanak sunacak kadar büyük, ama öğrencilerin kendilerini güvende ve rahat hissedip yeni ve sıcakkanlı insanlarla tanışmalarını sağlayacak kadar küçüktür.


Minnesota

 • St. Paul: ELS/St. Paul, havaalanına, St. Paul ve Minneapolis şehir merkezine yakın bir yerleşim bölgesindeki University of St. Thomas (UST) kampüsünde yer almaktadır. Mississippi Nehri manzaralı St. Paul ve Minneapolis, bir Amerikan orta-batı ortamında güvenliği, temizliği ve ucuzluğuyla tanınmaktadır. Birinci sınıf alışveriş merkezleri iki şehir merkezinde de mevcuttur. Ülkenin en büyük kapalı perakende satış ve eğlence kompleksi Mall of America yalnızca 20 dakika uzaklıktadır.


Missouri

 • St. Louis: ELS/St. Louis, havaalanından yalnızca 6.4 km uzaklıkta, University of Missouri-St. Louis (UMSL)’nin güzel kampüsünde yer almaktadır. St. Louis, düşük maliyetle yaşam sürdürülebilecek ve sıcakkanlı insanların yaşadığı 2.5 milyon nüfusluk bir orta batı şehridir. St. Louis; birinci lig beysbol, NFL Amerikan futbolu, buz hokeyi ve futbol takımları; Gateway Arch, Anheuser Busch Brewery, çeşitli caz gece kulüpleri ve diğer kültürel etkinlikleri ile tanınmaktadır.


New Jersey

 • Atlantic City: Buradaki ELS Merkezi New Jersey’in güzel Pinelands Ulusal Koruma Alanında, Stockton University’nin 800 hektarlık kampüsünde yer almaktadır.


 • Philadelphia-Camden: Bu yeni Merkez; Philadelphia şehir merkezinden Delaware Nehrinin karşısındaki Camden bölgesinde, Rutgers University Camden kampüsünde yer almaktadır. Rutgers University ABD’nin en eski ve en prestijli devlet araştırma üniversitelerinden biridir.


 • Teaneck: ELS/Teaneck, New York City’den yalnızca 30 dakika uzaklıktaki Fairleigh Dickinson University (FDU)’nin 20 hektarlık kampüsünde yer almaktadır. Teaneck, New Jersey ve New York sınırındaki güzel ve güvenli bir bölgede konumlanmış zengin bir yerleşim yeridir. Teaneck şehir merkezi FDU kampüsünden çok kısa bir mesafede bulunmakta ve yürüyerek ulaşılabilmektedir. Teaneck’in farklı etnik kökenlere sahip halkı ve çok sayıdaki çeşitli restoran ve mağazalar uluslararası öğrenciler için sıcak bir ortam yaratmaktadır.


New York

 • N.Y., Garden City: ELS/Garden City, Long Island’ın güvenli ve seçkin bir bölgesi olan Garden City’de Adelphi University merkez kampüsünde yer almaktadır. Şehir dışında yer alan bu geniş ve ferah kampüs eğitim ve eğlence açısından huzur dolu bir ortam sunmaktadır. Manhattan’dan trenle yalnızca 40 dakika mesafede olan Garden City, öğrencilerin New York City’deki kültür ve eğlence etkinliklerine kolayca erişebilmelerini sağlamaktadır.


 • N.Y., Juilliard School: ELS/Juilliard, New York City’nin kültürel kalbinde, Lincoln Center Gösteri Sanatları’ndaki prestijli Juilliard School’da yer almaktadır. Dünyanın en büyük gösteri sanatları merkezi olan Lincoln Center, Juilliard School ile birlikte 12 sanat organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır; bunlar arasında Film Society of Lincoln Center, Metropolitan Opera, New York City Ballet, New York City Opera, New York Philharmonic ve School of American Ballet yer almaktadır. ELS Language Centers öğrencileri Lincoln Center’daki kültürel etkinliklere katılabilmekte ve New York’u dünyanın en heyecan verici şehri yapan birçok etkinliği ve yeni ortamları keşfedebilmektedir.


 • N.Y., Manhattan: ELS/Manhattan, Adelphi University’nin şehir kampüsü olan modern Manhattan Ofis binasında yer almaktadır. İlgi odağı SoHo’da, Chinatown ve Tribeca’dan sadece birkaç blok ötede ve Greenwich Kasabası’na yürüme mesafesindeki ELS; öğrencilerine, yalnızca Amerika’nın en büyük ve en çok çeşitliliğe sahip şehrinde bulunabilecek birinci sınıf sanat, tiyatro, eğlence, restoran ve alışveriş olanakları sunmaktadır.


 • N.Y., Riverdale: ELS/Riverdale, College of Mount Saint Vincent (CMSV)’nin New York şehrinin prestijli bölgesi Riverdale’daki güzel ve romantik kampüsünde yer almaktadır. Hudson Nehri manzarasıyla, CMSV güvenli bir yerleşim yerinde; ekspres otobüs, tren veya metro seçenekleriyle Manhattan’a hızlı, kolay ve ucuz ulaşımı olan bir bölgededir.


 • Rochester: ELS/Rochester, State University of New York Brockport kampüsünde yer alır. Brockport bölgesi, Rochester şehir merkezine 25 km mesafede yer almaktadır.


North Carolina

 • Charlotte: ELS/Charlotte, Charlotte’un Southpark bölgesinde, Queens University ana kampüsü ile yeni Spor Kompleksi arasında kalan Park Selwyn binasında yer almaktadır. Merkez, temiz ve modern şehir merkezinden dakikalar kadar uzaklıkta, Parktowne Village ve lüks SouthPark Mall gibi ana alışveriş bölgelerine çok yakındır. Öğrenciler şehirdeki birçok spor ve eğlence etkinliğinin tadını çıkarmaktadır. Güzel görünümlü Appalachian Dağları ve göz alıcı Carolina plajları yalnızca birkaç saat uzaklıktadır. Yakın zamanda Charlotte, RelocateAmerica.com tarafından “Amerika’nın Yaşanabilecek En İyi Yeri” seçilmiştir.


North Dakota

 • Grand Forks: ELS/Grand Forks, Kuzey Dakota ve Minnesota sınırında bulunan, University of North Dakota (UND)’nın 220 hektar ormanlık alanda kurulmuş kampüsünde yer almaktadır. Grand Forks; sayısız parklara, bisiklet yollarına, Arnold Palmer tasarımlı saha da dahil olmak üzere iki golf sahasına sahiptir. Öğrenciler ayrıca NDU buz hokeyi erkekler milli şampiyonasını ülkenin en iyi hokey tesislerine sahip yüksekokulun spor salonunda izlemenin tadını çıkarmaktadır.


Ohio

 • Bowling Green: ELS/Bowling Green, Detroit Havaalanına yaklaşık bir saat uzaklıktaki Bowling Green State University kampüsünde yer almaktadır.


 • Cincinnati: ELS/Cincinnati; şehir merkezinde, Cincinnati’nin üst yakasındaki University of Cincinnati (UC)’de yer almaktadır. Bu ultra modern kampüs, yaşamak ve öğrenmek için gerekebilecek her şeyle donatılmıştır. ELS Language Centers Merkezi mağazalara, restoranlara, spor olanaklarına ve Cincinnati’yi “ABD’nin en eğlenceli şehirleri” arasında ilk 20’ye sokan etkinliklerine oldukça yakındır. Cincinnati, ABD’deki diğer şehirlerden daha yüksek oranda küresel şirketlere sahiptir; bu şirketler arasında Procter and Gamble, General Electric ve Toyota North America gibi şirketler de vardır. Birçok üniversite programından öğrenciler, bu şirketlerde staj yapmaktadır.


 • Cleveland: ELS/Cleveland, Case Western University kampüsünde yer alır. Case Western, U.S. News & World Report dergisinde ABD’nin önde gelen ilk 50 üniversitesi arasında gösterilmiş prestijli bir özel üniversitedir. Cleveland, modern şehir yaşamı ile Amerika’nın geleneksel değerlerini birleştirebilen yegane şehirlerden biridir. Cleveland Orkestrası, Modern Sanatlar Müzesi, Doğal Tarih Müzesi ve Botanik Bahçeleri merkezden yalnızca 8 dakikalık yürüme mesafesindedir.


 • Columbus: ELS/Columbus Ohio Dominican University (ODU)’de yer almaktadır ve Columbus şehir merkezi ve Arena District’ten 15 dakika kuzeydoğuda bulunmaktadır. Hareketli eğlence, alışveriş ve restoran bölgesi Easton Town merkezine sadece 10 dakika mesafededir. 30 hektarlık ormanlık alana kurulmuş güvenli ODU kampüsü; kitapçı, yemek alanları, dinlenme alanları, spor ve sağlık merkezi bulunan yeni 7,618 metrekarelik öğrenci merkezi ile gurur duymaktadır. Columbus, ülkenin en büyük 15. Şehri olmasına rağmen “küçük kasaba” hissi veren, büyük bir şehirdir. Çok sayıda müze ve galerilere, sayılı spor takımlarına, ülkenin en iyisi seçilen hayvanat bahçesine, Columbus Senfoni Orkestrasına ve heyecanlı bir gece hayatına ev sahipliği yapmaktadır.


Oklahoma

 • Oklahoma City: ELS/Oklahoma City, Oklahoma City University (OCU) kampüsünde bulunmakta ve öğrencilerine çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. ABD’nin yaşama maliyetleri en düşük şehirlerinden biri olan yerleşim güvenli ve sıcak bir ortama sahiptir. Uygun fiyatlı apartmanlar ve aile yanı konaklama seçenekleri kampüse çok yakındır. State Capitol binasının yanında bulunan merkez, eğlence ve sanat bölgesindedir ve Oklahoma City’nin profesyonel spor ve konser etkinliklerine çok yakındır.


Oregon

 • Portland: ELS/Portland, kusursuz ve ucuz toplu taşıma sistemi sayesinde Portland şehir merkezinden 30 dakikadan daha kısa bir mesafede bulunan Concordia University (CU)’nin renkli kampüsünde yer almaktadır. Portland’ın 15.000 hektarlık park sistemi; burayı yürüyüş, bisiklete binme, kayak, kano ve balık tutma gibi sporlar için elverişli bir hale getirmektedir. Öğrenciler Mt. Hood, Columbia Gorge, Oregon plajları, Seattle ve Vancouver’a yapılan hafta sonu gezilerinin tadını çıkarabilmektedir. Portland, Batı Kıyısının dördüncü en büyük şehridir ve Forbes dergisince 2009’da ABD’nin en güvenli üçüncü şehirdir.


Pennsylvania

 • Philadelphia: ELS/Philadelphia, Philadelphia şehir merkezinden 25 dakika uzaklıkta bulunan Saint Joseph’s University’nin güzel ve güvenli kampüsünde yer almaktadır. Doğu Sahilinin ikinci en büyük şehri olan Philadelphia, ziyaretçilerine Amerikan kültürüne dair canlı deneyimler ve çeşitli eğlence aktiviteleri sunan, modern ama aynı zamanda tarihi bir şehirdir.


 • Pittsburgh: ELS/Pittsburgh, öğrencilerin tiyatro, sanat ve eğlence olanaklarına kolayca ulaşabilecekleri Pittsburgh şehir merkezindeki Point Park University merkez kampüsünde yer almaktadır. Bu metropolit bölgedeki 28 yüksekokul ve üniversiteyle Pittsburgh, Rand McNally’nin ‘Kuzey Amerika’da Yaşanabilir En İyi Şehirler’i arasında ilk onda yer alırken dünyaca ünlü kurumlara da ev sahipliği yapmaktadır. Pittsburgh, küçük bir kasaba havası veren büyük, güvenli, ekonomik ve sıcakkanlı bir şehirdir.


Rhode Island

 • Bristol: ELS/Bristol, Rhode Island’da Bristol’un tarihi liman kentinde bulunan Roger Williams University’nin (RWU) deniz kıyısındaki 57 hektarlık muhteşem kampüsünde yer almaktadır. Kampüs, Providence ve Newport’tan 30 dakika, Boston’dan bir saat ve New York City’den 3 saat uzaklıktadır; ayrıca eğlence, alışveriş yemek, spor ve diğer aktivitelere toplu taşıma araçları sayesinde kolayca ulaşılabilmektedir. Bütün bunların yanı sıra Bristol’den kayak merkezlerine 3 saatte ve Atlantik Okyanusu plajlarına yalnızca 45 dakikada gidilebilmektedir.


South Carolina

 • Clemson-Greenville: 


 • Myrtle Beach


South Dakota

 • Sioux Falls


Tennessee

 • Johnson City


 • Nashville: ELS/Nashville, Murfreesboro şehrinde, Nashville’in hemen güneyinde Middle Tennessee State University (MTSU)’nin güzel kampüsünde yer almaktadır. Eyaletin lisans eğitimi veren en büyük üniversitesi olan MTSU, yakın zamanda yenilenmiş eğlence merkezi ve en son gelişmelere uygun hazırlanmış kütüphanesiyle, ELS Language Centers öğrencilerini davet etmektedir. Dünya çapında “ABD’nin Müzik Şehri” olarak tanınan Nashville çevresinde, kendine has country müziği ve güneylilerin misafirperverliğini hissetmek mümkündür. Murfreesboro ve Nashville, Tennessee’deki en büyük perakende satış/alışveriş bölgelerinden biridir.


Texas

 • Dallas


 • Houston: ELS/Houston, University of St. Thomas (UST) kampüsünde, UST kayıt kabul bürosu ve spor alanlarının karşı caddesinde bulunan Houston Müze Bölgesinde yer almaktadır. Houston, Amerika’nın en büyük dördüncü şehridir ve dünyanın enerji endüstrisinin merkezi ve yabancı öğrencilerin ana güzergâhıdır. Öğrenciler hafta sonlarını NASA’yı, Mexico Körfezi sahillerini, San Antonio, Dallas, New Orleans ve Meksika’yı görerek geçirmektedir.


 • Houston - Clear Lake: ELS/Houston – Clear Lake, Houston’un güzel ve güvenli bölgesi Clear Lake’de, University of Houston – Clear Lake (UHCL) kampüsünde yer almaktadır. Sayısız kültürel etkinlik bölgede ve civarında düzenlenmektedir. Bunlar arasında, Bay Area Houston Ballet and Theatre, Clear Lake Symphony ve Gulf Coast Film Festival yer almaktadır. Öğrenciler ayrıca Kemah Boardwalk’un (geziler, restoranlar, mağazalar ve diğer eğlence mekanlarının bulunduğu su kıyısı yerleşimi) ve yerel çiftçi pazarlarının tadını çıkarmaktadır. Ayrıca öğrenciler; tekne gezileri, jetski, su kayağı, balık avı, kamp, kır yürüyüşü, yüzme ve kano gezileri gibi sayısız açık hava aktivitelerine katılabilmektedir.


 • Lubbock


 • San Antonio: ELS/San Antonio, San Antonio’da, prestijli Alamo Heights yakınında, University of the Incarnate Word (UIW) kampüsünde yer almaktadır. Şehir, sakin ve ferah atmosferi ve sıcakkanlı insanlarıyla etkileyici bir kültürel merkezdir. San Antonio yıl boyu çeşitli kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır; Fiesta, Rodeo, Cinco de Mayo, Festival of Mud, Martin Luther King Geçidi, Folklife Festival ve dahası. ELS Language Centers öğrencileri nehir kıyısındaki 3.2 kilometrelik yolda sıralanmış kafeler, gece kulüpleri, özel ürünler satan mağazalar ve butiklerin tadını çıkarmaktadır.


Virginia

 • Fredericksburg


Washington

 • Seattle: ELS/Seattle, şehrin ünlü Capitol Hill bölgesinde yer almaktadır. Arka fonda görkemli Mt. Rainier, Cascade ve Olympic Mountains ile ELS/Seattle; benzersiz butikler, şık kahve dükkanları ve hemen yakındaki kafelerle çevrelenmiş bu imrenilecek yerleşimin tadını çıkarmaktadır. ELS Language Centers; Pike Place Market, Pacific Place Alışveriş Merkezi ve Broadway bölgesinden yürüme mesafesi uzaklıktadır. Yerel güzellikler arasında Gorge Amphitheater, Waterfront Pier ve ünlü Seattle Space Needle bulunmaktadır. Muhteşem Pasifik Sahili, Portland ve Vancouver ise sadece birkaç saat uzaklıktadır.


 • Tacoma


Wisconsin

 • Kenosha


 • Milwaukee: ELS/Milwaukee Wisconsin’in en büyük şehrinde, Merquett University kampüsünde bulunmaktadır. Büyük bir özel kolej olan Marquette her yıl ülkenin en iyi üniversiteleri arasında yer alır. Milwaukee; Michigan Gölü’nde yelkenli, rüzgar sörfü ve uçurtma sörfü; etnik yemekler ve kültürel festivaller; profesyonel sporlar; Milwaukee County Zoological Gardens’ı da içeren bahçeler ve parklar; müzeler ve çeşitli restoranlar gibi çok çeşitli açık hava etkinliğine sahiptir.


AVUSTRALYA

Sydney:

ELS/Sydney; Sydney’in tam merkezinde, dünyaca ünlü limanına yürüyüş mesafesinde ve toplu taşımaya, mağazalara ve turistik mekanlara yakın konumda yer almaktadır. Sürekli olarak dünyanın en gözde ve en yaşanabilir şehirleri arasında gösterilen Sydney, harika bir iklim yanında güvenli ve konuksever bir havaya sahiptir. 180’den fazla ülkeden gelen ve 140 farklı dili konuşan insanları ağırlayan bu çok kültürlü şehir İngilizce eğitim almak ve dünya kültürlerini öğrenmek için harika bir yerdir.


KANADA

Vancouver:

ELS Vancouver şehrin merkez bölgesinde, sahile ve ünlü Stanley Park’a sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Burası dinamik, uluslararası yapıya sahip bir bölgedir ve birçok cazip kafe ve restoranlar, sanat galerileri, tiyatro salonları ve kütüphanelerin hepsi yürüme mesafesinde yer almaktadır.


Toronto:

ELS Toronto Kanada’nın en büyük şehrinin merkezinde, ülkenin ticaret ve kültür merkezinde yer almaktadır ve müzeler, sanat galerileri, spor sahaları ve tiyatrolara yürüyüş mesafesindedir. Niagara Şelalelerine günübirlik geziler ile Ottawa, Montreal, Quebec, New York, Chicago ve Boston’a birkaç günlük düzenlenen turlar öğrencilerin en gözde hafta sonu aktiviteleri arasındadır.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.