ECSL (KANADA)

  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
  • ECSL Dil Okulu
ECSL Dil Okulu - 0 ECSL Dil Okulu - 1 ECSL Dil Okulu - 2 ECSL Dil Okulu - 3 ECSL Dil Okulu - 4 ECSL Dil Okulu - 5 ECSL Dil Okulu - 6 ECSL Dil Okulu - 7 ECSL Dil Okulu - 8

East Coast School of Languages, yetişkinler için bir İngilizce dil okulu ve resmi IELTS test merkezidir. 1998 yılında kurulduğundan beri okul ESL (English as a Second Language – ikinci bir dil olarak İngilizce) öğretmenleri tarafından yürütülmektedir. ECSL ,sıkı çalışarak akademik ve kişisel başarılar edinmeyi amaçlayan kararlı öğrencilere hitap etmektedir. Halifax şehir merkezinde yer alan okul merkezi bir çok restoran, üniversite, kütüphane ve alışveriş mekanına oldukça yakındır. 

Okulun şu anki kampüsü 2011 yılında ECSL’in amacına yönelik olarak inşa edilmiştir ve oldukça renkli ve canlı bir yapıya sahiptir. Öyle ki; öğrenciler buraya ilk geldiklerinde bir okulda bu kadar çok canlılık ve renklilik bulduklarına şaşırmakta ve okulun sıcak havasını ile burada ders çalışarak rahatlamayı oldukça fazla sevmektedir. ECSL her yıl 200 öğrenci ağırlayacak kapasiteye ve 19 tane ders odasına sahiptir. Sınıflar genelde 8 ile 10 kişi arasındadır. ECSL 2013 yılında dünyanın her tarafından, 30’dan fazla ülkeden uluslararası öğrenci ağırlamıştır. Okul için en küçük katılım yaşı 17’dir.


East Coast School of Languages, yetişkinler için bir İngilizce dil okulu ve resmi IELTS test merkezidir. 1998 yılında kurulduğundan beri okul ESL (English as a Second Language – ikinci bir dil olarak İngilizce) öğretmenleri tarafından yürütülmektedir. ECSL ,sıkı çalışarak akademik ve kişisel başarılar edinmeyi amaçlayan kararlı öğrencilere hitap etmektedir. Halifax şehir merkezinde yer alan okul merkezi bir çok restoran, üniversite, kütüphane ve alışveriş mekanına oldukça yakındır. Okulun şu anki kampüsü 2011 yılında ECSL’in amacına yönelik olarak inşa edilmiştir ve oldukça renkli ve canlı bir yapıya sahiptir. Öyle ki; öğrenciler buraya ilk geldiklerinde bir okulda bu kadar çok canlılık ve renklilik bulduklarına şaşırmakta ve okulun sıcak havasını ile burada ders çalışarak rahatlamayı oldukça fazla sevmektedir. ECSL her yıl 200 öğrenci ağırlayacak kapasiteye ve 19 tane ders odasına sahiptir. Sınıflar genelde 8 ila 10 kişi arasındadır. ECSL 2013 yılında dünyanın her tarafından, 30’dan fazla ülkeden uluslararası öğrenci ağırlamıştır. Okul için en küçük katılım yaşı 17’dir.

Programlar hakkında genel bilgi:

Yoğun program, haftada 25 saat sınıf dersi ve 5 saat sosyal etkinlikten oluşmaktadır. ECSL’de bir yıl, 3 aylık sürelerle 4 dönemden oluşur ve her bir dönem, öğrenciler tam bir seviye tamamlamaktadır. ECSL toplamda, başlangıç ve sonrasında 100-500 arası 5 ayrı seviye olan, 6 farklı eğitim seviyesi sunmaktadır.

University and College Pathway (UCP) with Bridging Level (Köprü Programı ile beraber Üniversite ve Kolej Pathway - UCP programı):

Bu program ECSL’nin anlaşmalı olduğu okullardan birinde mesleki, lisans ya da lisansüstü öğrenim almak isteyen öğrenciler için uygundur. UCP yoğun bir programa sahiptir ve akademik başarı için sağlam bir temel oluşturur. 12 hafta süren UCP seviye 500’ün bitirilmesi durumunda herhangi bir dil yeterlilik sınavı gerekmeksizin ECSL’in Kanada ve Amerika’da anlaşmalı olduğu okullardan birine direk geçiş yapabilabilmektedir.

IELTS Preparation (IP - IELTS hazırlık):

Bu program Kanada’da İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda IELTS sınavına hazırlanmak isteyen öğrencilere yönelik tam zamanlı bir programdır. Bu program öğrencilere genel İngilizce becerileri ve test çözme teknikleri kazandırmakla birlikte ECSL Seviye 300’den itibaren başlamaktadır.

Teaching English to Young Learners (TEYL – İngilizce Öğretmenliği):

Bu program diğer ülkelerde genç öğrencilere İngilizce öğretmek isteyenler için sunulan 4 haftalık (100 saat) bir program, ECSL Seviye 400’den itibaren başlar. Program öğrencilerine sürekli gelişen İngilizce eğitim sektöründe önemli olacak deneyim, yetenek ve farklılıkları kazandırmayı hedeflemektedir.

Masters Preparation (MP – Master Hazırlık):

ECSL’in anlaşmalı olmadığı okullarda veya Master okumak isteyen öğrenciler için sınav hazırlık niteliğinde tam zamanlı olan ve ECSL Seviye 400’den itibaren başlayan bu program, UCP ve IP programlarının birleşiminden oluşmaktadır. Bu sayede öğrenciler, IELTS sınavına hazırlanırken aynı zamanda da üniversite için hazırlanırlanmaktadır. IELTS’ten 5.5 almış öğrenciler bu programa direk olarak başlayabilmektedir.

English for Communication (İletişim için İngilizce – EC):

İngilizcede akıcı bir seviyeye ulaşmak isteyen, her seviyeden öğrencilere uygun olan ve 6 hafta süren bu program, ECSL Seviye 300’e ulaşan öğrencilere Dynamic Speaking ya da Creative English temalarından birini seçme imkanı sunmaktadır. Dynamic Speaking, öğrencilerin doğaçlama, tartışma ve mülakat çalışmalarıyla konuşma becerilerini geliştirmelerini sağlarken Creative English; ‘İngilizce ve Yemek’, ‘İngilizce ve Sanat’, ‘İngilizce ve Medya’ ve ‘İngilizce ve Müzik’ alanlarıyla eğlenceli bir şekilde İngilizcelerini geliştirmelerine imkan vermektedir.

International Business English Certificate and Diploma (Uluslararası İşletme İngilizcesi Sertifika - IBEC ve Diploma - IBED):

ECSL Seviye 300’den itibaren başlayan ve IBEC ve IBED işletme odağıyla İngilizce eğitimi veren bu program, İngilizcelerini mesleki alanda geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. IBEC 12 hafta (300 saat) sürerken, IBED 24 hafta (600 saat) sürmektedir.

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Halifax büyük şehirlerin olanaklarını küçük yapısında sunan, Atlantik Okyanusu’nun hemen kıyısında yer alan bu şehir, okyanusa kolay ulaşımı, zengin tarihi ve canlı ve genç yapısıyla ilgi çekmektedir. Öyle ki şehir merkezi Nova Scotia’nın kırsal kesiminden sadece 20 dakika uzaklıkta olmasına rağmen bir metropolit şehir havası vermektedir.

Halifax’ın ekonomisi bilgi teknolojileri üzerine kurulmuştur, dolayısıyla son derece eğitimli bir nüfusa ve birçok üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Öyle ki, her yıl 300.000’den fazla öğrenci burayı üniversite öğrenimi için seçmektedir. Şehir ayrıca canlı bir müzik camiasına, cazip restoranlara, müze ve galerilere de ev sahipliği yapar. Halifax doğa meraklıları için de oldukça cazip bir şehirdir. Nova Scotia eyaleti dünyanın en göz alıcı doğal güzellik alanlarından birine sahiptir. Kumsalları, dik yamaçları, oldukça temiz gölleri ve çayırlarıyla Nova Scotia yıl boyunca herkese yapacak birçok doğa etkinliği sunar. Bisiklet, kayak ve doğa gezileri bu seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Okyanusun hemen dibinde yer alması dolayısıyla Nova Scotia, Kanada’nın geneline göre ılıman bir iklime sahiptir. Yazlar, oldukça serin, hafif rüzgarlı ve ortalama en yüksek 23C sıcaklıklarda geçer. Kışlar ise dışarı çıkmanızı engelleyecek kadar soğuk olmaz, ortalama düşük sıcaklıklar -1˚C ve -5˚C civarında geçer.ECSL, öğrencilerin Kanada kültürüne en iyi şekilde entegre olmaları için aile yanında konaklama seçeneğini sunmaktadır. Bu hizmet doğrultusunda öğrencinin ihtiyaç ve istekleri göz önünde bulundurularak uygun Kanadalı bir aile yanına yerleştirilir, böylece Kanada kültürü ve Halifax şehrini en iyi şekilde deneyimleme imkanı sağlanır.

ECSL tarafından seçilen aileler sıkı kriterlerden geçmek zorundadır ve düzenli olarak standartların sağlanıp sağlanmadığına dair kontrol edilmektedirler.Halifax ana yarımadasında uygun fiyatlara müstakil evlerde kira bulma imkanı varken, şehre 20 dakika otobüs yolculuğu uzaklığındaki Dartmouth bölgesinde ise çok daha uygun fiyatlarda apartman daireleri bulabilmek mümkündür. Şehir merkezinde bulunan müstakil bir evin 4-5 kadar kişiyle paylaşılması durumunda, kira fiyatları 400-700 Kanada doları arasında değişmektedir, ki çoğu evde su ve elektrik gibi ek fiyatlar da bu kiraya dahildir.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.


Kanada - HALIFAX Dil Okulu