COLUMBIA INTERNATIONAL COLLEGE (KANADA)

no-photo

Tüm Kanada’nın en büyük yatılı lisesi olan Columbia International College, Toronto ve Ottawa’dan sonra Ontario’nun üçüncü büyük kenti Hamilton’da yer almaktadır. Her yıl 70’dan fazla ülkeden gelen 1800 öğrenci ağırlayan okul, uluslararası öğrencilerin koşullarını ve yaşadıkları zorlukları göz önünde bulundurarak olabildiğince özveriyle öğrencilerini başarıya ulaştırmak amacındadır. Eğitim ve özveriyi sadece sınıfta bırakmayan okul, ders dışı etkinliklerle de öğrencilerinin duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimlerine de en iyi şekilde katkı sağlamaktadır.

University of Waterloo ve University of Toronto gibi prestijli üniversitelere en yüksek yerleşim oranını sağlayan bu okuldan mezun olan öğrenciler herhangi bir ek sınav gerekmeden Ontario lise diplomasına sahip olmakta ve birçok üniversitede burslu öğrenim fırsatlarını yakalamaktadır. University of Toronto’nun işbirliği yürüttüğü tek lise olan bu okul, Kanada dışında Amerika, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da da üniversitelere direk yerleşim olanağı sağlamaktadır.


Tüm Kanada’nın en büyük yatılı lisesi olan Columbia International College, Toronto ve Ottawa’dan sonra Ontario’nun üçüncü büyük kenti Hamilton’da yer almaktadır. Her yıl 70’dan fazla ülkeden gelen 1800 öğrenci ağırlayan okul, uluslararası öğrencilerin koşullarını ve yaşadıkları zorlukları göz önünde bulundurarak olabildiğince özveriyle öğrencilerini başarıya ulaştırmak amacındadır. Eğitim ve özveriyi sadece sınıfta bırakmayan okul, ders dışı etkinliklerle de öğrencilerinin duygusal, sosyal ve fiziksel gelişimlerine de en iyi şekilde katkı sağlamaktadır.

University of Waterloo ve University of Toronto gibi prestijli üniversitelere en yüksek yerleşim oranını sağlayan bu okuldan mezun olan öğrenciler herhangi bir ek sınav gerekmeden Ontario lise diplomasına sahip olmakta vre birçok üniversitede burslu öğrenim fırsatlarını yakalamaktadır. University of Toronto’nun işbirliği yürüttüğü tek lise olan bu okul, Kanada dışında Amerika, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da da üniversitelere direk yerleşim olanağı sağlamaktadır.


Columbia International College 9-12. sınıflar için lise eğitimiyle beraber 7. ve 8. sınıflar için de eğitim sunmaktadır. Lise öncesi eğitim gören öğrenciler için vasilik hizmetleri sunulurken lise öğrencileri co-op iş fırsatları yakalamaktadır. Lise eğitimi sonrası öğrenciler Ontario Secondary School Diploması almaktadırlar. Lise, ayrıca üniversiteye hazırlık niteliğinde Pre-University Program ve öğrencilerin giriş dersleri alarak üniversiteye bir adım önden başlamalarını sağlayan University Transfer (Advanced Placement) programlarını da sunmaktdır.

IELTS ve TOEFL sınav merkezi olan bu lise, öğrencilerin İngilizcelerini akademik seviyede geliştirebilecekleri ESL programı yanında IELTS, TOEFL ve SAT sınavları için de hazırlık programları sunmaktadır. Öğrencilerin kültür ve eğlence etkinlikleriyle Kanada’yı keşfederek İngilizcelerini geliştirebilecekleri yaz kampları da bulunmaktadır.


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kanada’nın 9. ve Ontario eyaletinin 3. Büyük kenti olan Hamilton, 500.000’i geçen nüfusuyla Ontario Gölü’nün kıyısında güvenli ve cana yakın bir şehir ortamı sunmaktadır. Toronto’ya 45 dakika, dünyaca ünlü Niagara Şelalelerine 60 dakika uzaklıktaki şehir merkezine ve ayrıca Niagara yamaçlarına oldukça yakındır ki burada 100’den fazla şelale bulunmaktadır. Daha önceleri özellikle çelik ve ağır sanayi endüstrileri sayesinde gelişen şehir, son zamanlarda sağlık ve bilim sektörleri üzerine yoğunlaşmıştır. Şehir ayrıca hızla gelişen bir sanat ve kültür ortamına ev sahipliği yapmakta, şehirde birçok sanat galerisi ve film kayıt stüdyoları bulunmaktadır.

Kanada geneline göre ılıman iklim görülen bu şehirde, kışlar yağışlı geçerken yazlar sıcak ve kurak geçnekte, sıcaklıklar ortalama -5C ve 25C arasında değişmektedir. Cazip konumu sayesinde ise hem Niagara Şelaleleri hem de dünya metropolü Toronto’nun sunduğu eğlence ve turizm olanaklarına rahatça ulaşmak mümkündür.

Yatılı lise öğrencilerin eğitimlerinden uzak kalmadan her türlü gerekli hizmeti bulmalarını sağlar. Yurtlarda tekli, ikili veya üçlü oda seçenekleri bulunmaktadır. Seçiminize göre yurt ücretleri akademik yıl için 5130 CAD ve 9.300 CAD arasında değişecektir. 


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.