CLLC (KANADA)

  • CLLC Dil Okulu
  • CLLC Dil Okulu
  • CLLC Dil Okulu
  • CLLC Dil Okulu
  • CLLC Dil Okulu
  • CLLC Dil Okulu
CLLC Dil Okulu - 0 CLLC Dil Okulu - 1 CLLC Dil Okulu - 2 CLLC Dil Okulu - 3 CLLC Dil Okulu - 4 CLLC Dil Okulu - 5
CLLC; dünya standartlarındaki üstün kaliteli eğitimi, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak bir okul ortamında sunmayı başaran, Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir. Kanada’nın birbirinden güzel 3 farklı şehrinde 4 farklı kampüsü bulunan CLLC; eğitim merkezlerini seçerken, uluslararası öğrencilere İngilizce dilini ve Kanada kültürünü yoğun bir şekilde yaşayabilecekleri en ideal eğitim ortamını sunmayı hedeflemiştir. Bu şehirlerden ilki dünyanın en meşhur şehirlerinden biri olan, eğlence ve finans merkezi Toronto; ikincisi güvenilir, misafirperver bir öğrenci şehri olan Halifax; üçüncüsü ise Kanada’nın başkenti ve aynı zamanda eğlence, kültür ve sanatın merkezi de olan Ottawa’dır. Halifax Ticaret Odası tarafından “Gold Business Award”a layık görülerek Halifax’ın en iyi okulu, ayrıca Ernst & Young kurumu tarafından da en iyi ilk 20 Atlantik şirketinden biri seçilen CLLC; sunduğu üstün kalitedeki eğitim olanakları ve Kanada’nın seçkin üniversitelerine sınavsız geçiş imkanı sunan hazırlık programları ile öğrencilerin beklentilerinin de ötesine geçmeyi başarmıştır. Eğer siz de İngilizceyi yaşayarak öğrenmek ve unutulmayacak bir deneyim yaşamak istiyorsanız, CLLC hedeflerinize ulaşmanız için en doğru yoldur.

CLLC; dünya standartlarındaki üstün kaliteli eğitimi, öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri sıcak bir okul ortamında sunmayı başaran, Kanada’nın en iyi İngilizce dil eğitim merkezlerinden biridir. Kanada’nın birbirinden güzel 3 farklı şehrinde 4 farklı kampüsü bulunan CLLC; eğitim merkezlerini seçerken, uluslararası öğrencilere İngilizce dilini ve Kanada kültürünü yoğun bir şekilde yaşayabilecekleri en ideal eğitim ortamını sunmayı hedeflemiştir. Bu şehirlerden ilki dünyanın en meşhur şehirlerinden biri olan, eğlence ve finans merkezi Toronto; ikincisi güvenilir, misafirperver bir öğrenci şehri olan Halifax; üçüncüsü ise Kanada’nın başkenti ve aynı zamanda eğlence, kültür ve sanatın merkezi de olan Ottawa’dır.

Halifax Ticaret Odası tarafından “Gold Business Award”a layık görülerek Halifax’ın en iyi okulu, ayrıca Ernst & Young kurumu tarafından da en iyi ilk 20 Atlantik şirketinden biri seçilen CLLC; sunduğu üstün kalitedeki eğitim olanakları ve Kanada’nın seçkin üniversitelerine sınavsız geçiş imkanı sunan hazırlık programları ile öğrencilerin beklentilerinin de ötesine geçmeyi başarmıştır. Eğer siz de İngilizceyi yaşayarak öğrenmek ve unutulmayacak bir deneyim yaşamak istiyorsanız, CLLC hedeflerinize ulaşmanız için en doğru yoldur.

Sosyal Aktiviteler:

CLLC‘de eğitim sadece sınıflarda gerçekleşmez, sürekli düzenlenen unutulmaz sosyal etkinlikler ve geziler ile de pekiştirilir. Sosyal aktivite programı; öğrencilere farklı kültürlerden yeni arkadaşlar edinecekleri, öğretmenleri ile rahat bir ortamda zaman geçirip, eğlenirken İngilizcelerini aktif olarak kullanacakları ortamlar yaratmak ve İngilizcelerini kullanırken kendilerine güvenmelerini sağlamak üzere özenle tasarlanmıştır. CLLC’nin aktivite koordinatörleri haftada 5-7 gün arası, birbirinden eğlenceli aktiviteler sunmakla görevlidir ve her mevsim, her dönem katılacak birçok cazip aktivite seçeneği bulunmaktadır.

Genel İngilizce:

CLLC’nin esnek ve öğrenci merkezli Genel İngilizce Programı, öğrencilere her hafta 26 saatlik eğitim imkânı sunar. Bu program, öğrencilerin bireysel öğrenme hızına uygun olarak her hafta programa başlama, haftalık seviye atlama ve mezuniyet olanağı ile esnek kurs programı seçeneği sunmaktadır.Final 45 – CLLC’nin tescilli programı olan Final 45, öğrencilere kendi öğrenme süreçlerini belirleme fırsatı vermek için tasarlanmıştır. Öğrenciler, bireyselleştirilmiş eğitim planlarını kendi akademik ihtiyaçları ve ilgi alanlarına uygun olarak düzenleme fırsatına sahiptirler. Her Final 45 konu başlığı iki hafta sürmektedir, bu nedenle her öğrenci eğitim süresi boyunca pek çok farklı konuda İngilizcesini geliştirme şansı elde eder. Öğrenciler ister eksiklik duydukları bir alanda (okuma, yazma, konuşma, dinleme vb.), isterlerse de ilgi duydukları bir alanda (işletme, edebiyat, futbol, fotoğrafçılık, film yapımı vb) ücretsiz seçmeli derslere katılabilir ve İngilizce kelime haznelerini çok farklı alanlarda geliştirme fırsatı elde edebilirler.

Gençler İçin Yaz Okulu:

CLLC Yaz Okulu Programı, İngilizcesini ilerletirken dünyanın farklı ülkelerinden yeni arkadaşlar edinmek; farklı yerler, kültürler keşfetmek ve unutulmaz bir yaz tatili geçirmek isteyen 15-18 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmıştır. Öğrenciler Kanada’nın en heyecan verici 3 şehrinden, Halifax, Ottawa ve Toronto, birini seçebilir. Her şehir, yaz ve kış tatilleri boyunca öğrencilere unutulmaz bir macera ve sosyal aktivite olanağını güvenilir ve kaliteli eğitim ile birlikte sunmaktadır.IELTS Sınav Hazırlık Programı: Başarısı her yıl sınava giren yüzlerce CLLC öğrencisi tarafından kanıtlanmış olan IELTS Sınav Hazırlık Programı, öğrencileri sınav hedeflerini aşmak için gereken beceri, test tekniği ve akademik bilgi ile donatmak üzere dizayn edilmiştir. Deneyimli öğretmenler, öğrencilerin IELTS test yapısına hazırlıklı olması ve IELTS sınavı modülleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması üzerine odaklanarak başarı oranlarını katlamaktadır.

Genel Sınav HazırlıkProgramı (Standardized English Exam Skills - SEES) :

Bu program; IELTS, TOEFL, Cambridge Sınavları gibi birçok farklı sınava genel olarak hazırlanmak için gerekli temel bilgileri içermektedir.İş İngilizcesi Programı: Bu programda, öğrencilerin iş dünyasına alışması ve iş hayatında kullanacakları yazılı ve sözlü İngilizceye sahip olmaları amacı ile gerçek iş dünyasıyla direkt bağlantılı örnek vaka çalışmaları yapılmaktadır. Bu programa katılan öğrencilere, global iş dünyasının rekabetçi piyasasında öne çıkabilmeleri için gerekli İngilizce temeli verilmektedir. Bu program sadece Halifax merkezinde sunulmaktadır.

Üniversite Hazırlık Programı (University Pathway Program-UPP):

Bu program, öğrencilerin Kanada’daki üniversite hayatına en iyi şekilde hazırlanmalarını hedeflemektedir. Öğrencilere İngilizcelerini akademik anlamda ilerletme olanağı sunarken; üniversite eğitimleri süresince ihtiyaç duyacakları zaman yönetimi, akademik sunum hazırlama ve makale yazma, araştırma yapma, sınavlara hazırlık ve not alma gibi temel dersleri de içermektedir. CLLC kampüslerinden herhangi birinde UPP programını tamamlayan öğrenciler, TOEFL veya IELTS sınavına gerek olmadan direkt olarak CLLC’nin anlaşmalı olduğu üniversite veya kolejlerden birinde akademik eğitimlerine devam etme şansına sahiptirler. Anlaşmalı üniversitelerin listesi için lütfen acentamızla iletişime geçiniz.

Fiyat listeleri için tıklayınız.

Güncel fiyat bilgileri ve kampanyalar için bizimle iletişime geçiniz.

Aile Yanı Konaklama Programı:

CLLC tarafından özenle yönetilen aile yanı konaklama programı, öğrencilerin ana dili İngilizce olan güvenilir bir aile yanına yerleştirilmelerini ve gerçek Kanada kültürünü tanımalarını sağlar. Okulun konaklama servisi, öğrencileri özelliklerine ve önceliklerine en uygun aileler yanına yerleştirmeye özen göstererek, ömür boyu sürecek dostlukların oluşmasını da sağlamaktadır.

Ev Arkadaşı Programı:

Bu program, 25 yaş üstündeki öğrenciler için, geleneksel aile yanı konaklama programına alternatif bir seçenek sunmaktadır. Bu program öğrencilere, kendi yemeğinden ve oda temizliğinden sorumlu olarak bağımsız ve özgür bir şekilde Kanada kültürünü tanıma fırsatı sunmaktadır.

Üniversite Kampüs Yurtları:

Mayıs ile Ağustos ayları arasında eğitim alacak öğrenciler için uygun olan bu programda, Kanada’nın seçkin bir üniversite kampüsünde geleneksel yurt tarzı konaklama seçeneği sunulmaktadır. Yurtlarda sunulan olanaklar arasında tek veya çift kişilik oda, ortak alanlar, ortak banyo, 24 saat güvenlik ve isteğe bağlı bir yemek planı yer alır. Bu seçenekler yer durumuna göre sunulmakta olduğundan, eğitiminize başlamadan en az iki ay önce kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.