CAMOSUN COLLEGE (KANADA)

 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
 • CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master
CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 0 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 1 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 2 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 3 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 4 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 5 CAMOSUN COLLEGE Üniversite/Master - 6

Camosun College, 1971 yılında kurulmuş olup British Columbia eyaletinin başkenti Victoria’da bulunur. Şehrin nüfusu 350.000’dir ancak yılda 3,5 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapar. British Columbia eyaletindeki ikinci büyük, Kanada’daki on üçüncü büyük şehirdir. İklimi Kanada şartlarına göre oldukça ılımandır. 

Kolej 60 farklı ülkeden 1000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapar. Toplamda 12,500 öğrenciye sahiptir. Camosun College “Workplace Education Preparation (WEP)” yani kariyer hazırlık eğitimi derslerine sahiptir. Bu program sayesinde katılımcılar özgeçmişlerini hazırlamak, mülakat, iş arama süreci ve iletişim becerilerini geliştirme hakkında yardım alırlar.

Eğitim süresince “co-op” yaparak teori ve pratiği birleştirebilir, üniversite eğitiminizin iş hayatındaki uygulama şeklini görüp iş becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Öğrenciler çalışma döneminde harç öder ve işleri karşılığında üniversite kredisi alırlar. Bunun yanında derse ait yükümlülüklerini ve ödevlerini yerine getirmeleri gerekir. Co-op yapan öğrencilerin akademik başarıları ve işe alınma oranlarının daha yüksek olduğu görülmektedir.

Eğitim seviyeleri:

 • Foundation 
 • Certificate 
 • Diploma 
 • Associate Degree 
 • Applied Bachelor’s Degree
 • University Transfer

Yukarıda belirtilen eğitim seviyeleri aşağıdaki departmanlardan alınabilir:

 • School of Access
 • School of Arts and Science
 • School of Business
 • School of Health and Human Services
 • Centre for Sport and Exercise Education
 • School of Trades and Technology 

Daha fazla bilgi için Camosun College web sitesi ziyaret edilebilir. 

BUSINESS

Bachelor of Business Administration (BBA)

 • Accounting
 • Human Resources Management & Leadership
 • Marketing

Business Administration Diplomas

 • Accounting
 • Finance
 • General Management
 • Marketing
 • Indigenous Business Leadership

Post-Degree Diplomas in Business Administration

 • Accounting
 • Human Resource Management & Leadership
 • Marketing

Associate of Arts-Economics

Golf Management-Diploma

Hospitality Management-Diploma

Office Management-Diploma

Advanced Diplomas

 • Golf Operations
 • Human Resource Management

Applied Business Technology Certificate Programs

 • Legal Office Assistant
 • Medical Office Assistant
 • Office Administration

Business Administration-Certificate

University Transfer-Business and Commerce

TRADES & TECHNOLOGY

Bu departmandan alınan derslerin parantez içinde belirtilenleri köprü program kapsamında University of British Columbia ve University of Victoria ile beraber bir Lisans derecesi alınmasını sağlar. Programların bitiminde belirtilen üniversitelerde ve bölümlerde 3. yıldan eğitime devam edilebilir.

Civil Engineering Technology-Diploma

Civil Engineering Bridge (UBC)

Electronics & Computer Engineering Technology-Renewable Energy-Diploma

Electrical and Computer Engineering Bridge (UVic)

Mechanical Engineering Technology-Diploma

Mechanical Engineering Bridge (UVic, UBC)

Computer Systems Technology-Diploma

Computer Systems Technician-Certificate

Computer Network Electronics Technician-Certificate

Engineering Graphics Technician-Certificate

University Transfer-Engineering

Program

Ücret

Süresi

İngilizce (ESL) Programları

$5,000

Sömestr (4 ay)

Hazırlık ve Üniversite Transfer – İngilizce programlarıyla beraber alınan dersler (sömestr boyunca en fazla 6 ders)

$6,500

Sömestr (4 ay)

Akademik, Kariyere Yönelik ve Teknik Programlar (sömestr boyunca en fazla 6 ders)

$6,500

Sömestr (4 ay)

$4,500

3 aylık

$3,250

2 aylık

Lisans Sonrası Diploma*

$17,000

Yıl (12ay)

Mesleki ve Ticaret Programları

$1,500

Aylık

Co-op Öğrenimli Eğitim Dönemi

$1,350

Değişmektedir

 *Lisans programınızı bitirdikten sonra verilen ve iki sömestr süren, lisansınızın daha da derinleştirildiği bir programdır.

** Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Victoria, Kanada’nın büyüleyici batı yakasındaki Vancouver Adası’nın güney ucunda yer alan dinamik bir şehirdir. Sahile yakın, bir tarafında yağmur ormanları diğer tarafında kar kaplı dağlarıyla bu şehir; ağaçlarla çevrili sokaklara ve kendine has doğa dostu bir karaktere sahiptir. Victoria göz alıcı doğal güzellikleri, ılıman iklimi ve en önemlisi sıcakkanlı insanlarıyla meşhurdur. Şehir sürekli olarak istatistiklerde dünyanın en yaşanılası, güvenli ve davetkar şehirlerinden biri arasında yer almaktadır. 

Juan de Fuca’da doğa yürüyüşü, Fernwood’da bir akşam şiir dinletisi ya da Dallas Road dalgalarında sörf zevki; şehrin sunduğu keyifli fırsatlardan sadece bir kaçını oluşturur. Tüm bunlarla beraber adadaki rahat yaşam tarzı burayı öğrenim ve yaşam için ideal kılmaktadır.

Victoria ayrıca gayet ılıman bir iklime sahiptir. Sıcaklıklar yazın en yüksek 22C derece ve kışın ortalama 6-7C derece arasında değişmektedir.

Camosun yurt olanağı sağlamamaktadır, ancak okulun kendi bünyesinde uluslararası öğrenciler için aile yanı konaklama hizmeti bulunmaktadır. Bu sayede hızlı yoldan Kanada kültürünü öğrenerek kolaylıkla arkadaşlıklar kurabilir, İngilizceyi günlük yaşamınızda da daha sık kullanarak öğrenebilirsiniz. 

Güvenli ve cana yakın karakteri ve görkemli Oak Bay, kumsala yakın Gordon Head ya da Fernwood gibi uyumlu semtleriyle şehir; her türlü konaklama ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kampüse yürüme mesafesi veya otobüsle kısa bir yolculuk uzaklığında ayrı apartman, ev içinde süit veya arkadaşlarınızla ayrı oda gibi; aylık 400-800 Kanada doları arasında değişen kira fiyatlarıyla çok farklı seçenekler bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.