BRONTE COLLEGE (KANADA)

  • BRONTE COLLEGE Lise
  • BRONTE COLLEGE Lise
  • BRONTE COLLEGE Lise
  • BRONTE COLLEGE Lise
  • BRONTE COLLEGE Lise
BRONTE COLLEGE Lise - 0 BRONTE COLLEGE Lise - 1 BRONTE COLLEGE Lise - 2 BRONTE COLLEGE Lise - 3 BRONTE COLLEGE Lise - 4

Bronte College, Kanada’da Mississauga şehrinde Toronto’ya oldukça yakın ve Ontario Gölü’nün kıyısında bulunan International Baccalaureate (IB) programına sahip bir okuldur. Okul kreş eğitiminden 12. Sınıfa kadar öğrencilere açık olmakla birlikte, 9-12. sınıflar arasındaki öğrencilerine de yatılı okuma fırsatı tanımaktadır. Sınıflar ortalama 18 kişiyi aşmayacak şekilde oluşturulmaktadır. Okulu bitirenler Ontario Secondary School Diploması’na (OSSD) sahip olmaktadır. Yurt odalarının çoğunluğu tek kişilik ve sınırlı sayıda oda paylaşımı bulunmaktadır. Yurtlar tatil zamanlarında ve dönem aralarında da öğrencilere açıktır.

Bronte College, Kanada’da Mississauga şehrinde Toronto’ya oldukça yakın ve Ontario Gölü’nün kıyısında bulunan International Baccalaureate (IB) programına sahip bir okuldur. Okul kreş eğitiminden 12. Sınıfa kadar öğrencilere açık olmakla birlikte, 9-12. sınıflar arasındaki öğrencilerine de yatılı okuma fırsatı tanımaktadır. Sınıflar ortalama 18 kişiyi aşmayacak şekilde oluşturulmaktadır. Okulu bitirenler Ontario Secondary School Diploması’na (OSSD) sahip olmaktadır. Yurt odalarının çoğunluğu tek kişilik ve sınırlı sayıda oda paylaşımı bulunmaktadır. Yurtlar tatil zamanlarında ve dönem aralarında da öğrencilere açıktır.

Bronte College 12. Sınıfta Advanced Placement (AP) programına dahil olma olanağı sunmaktadır. Advanced Placement dersleriyle öğrenciler üniversite derslerini önceden alarak kredi kazanabilmektedirler ve bu sayede üniversite eğitimleri süresince daha az ders alarak mezun olabilmekte ya da transfer ettikleri derslerden kazandıkları boş zaman sayesinde kendilerine katkı sağlayacak farklı dersler alabilmektedirler. 

Okul, 3-12 yaş arası eğitim sürecinde verilen IB Primary Years Programıyla yetkili olmakla beraber 11-16 yaş arası verilen IB Middle Years ve 16-19 yaş arası verilen IB Diploma programları için de yetkililik adayıdır.

Okul mezunlarının büyük çoğunluğu Kanada ve dünyadaki en iyi üniversitelere kaydolmakta ve bunun yanı sıra Birleşik Krallık’ta bulunan tıp ve hukuk okullarına doğrudan giriş yapabilmektedirler. Uluslararası öğrencilerin mezuniyete kadar okul yurtlarında konaklamaları gerekmektedir.

Okulun English as a Second Language (ESL) programı da mevcuttur. OKUL HARÇLARI

9., 10. ve 11. Sınıflar (yılda 8 ders)

$15.600

12. sınıf

$12.930

Express Program (Ocak- Haziran)

$13.320

ESL Programı

$2.250

YURT

2 Sömestr Tek Kişilik (Eylül - Haziran)

$15.000

2 Sömestr Çift Kişilik (Eylül - Haziran)

$14.500

Yaz – Temmuz ya da Ağustos (aylık)

$1.500

DİĞER

Yıllık Okul Kayıt Ücreti

$2.000

Sağlık Sigortası (12 aylık)

$600

Başvuru Ücreti

$150

Noter Onaylı Vasilik Belgesi*

$200

Residene Life Programı**

$900/sömestr

DEPOZİTO**

Okul Güvenlik Depozitosu

$1.500

Yurt Güvenlik Depozitosu

$1.000


*18 yaş altındaki uluslararası öğrenciler için Kanada’dan vasi aile atanması gerekmektedir. 

**Depozito ücretleri mezuniyet sonrası iade edilmektedir.

***Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta olan Missisauga, oldukça güvenli bir şehirdir ve Toronto’nun en büyük banliyösüdür. Tüm Kanada’nın ticari merkezi olan Toronto, Metropolis Magazine tarafından en yaşanılır ülke olarak seçilen Kanada’nın da aynı zamanda en yaşanılır şehri seçilmiştir. Yer altındaki alışveriş mağazaları, geniş toplu ulaşım ağı, gökdelenler arasındaki tarihi binaları, ormanlık alanları ve dar vadileri ile 6 milyona yaklaşan nüfusuna rağmen sıfıra yakın suç oranı ile Toronto çok canlı ve ideal yaşam olanaklarına sahip bir şehirdir.

Kanada geneline göre ılıman iklim koşullarına sahip şehirde sıcaklıklar, kışlar -10C ile yazlar ortalama 30 derece arasında değişmektedir. Kasım sonundan Nisan ortasına kadar kar görülebilen şehirde kar fırtınaları yaşamı zaman zaman zorlaştırmakla beraber, şehir merkezinde birçok noktaya ulaşım sağlayan yer altı tünelleri sayesinde bu zorluğa ideal bir çözüm sağlanmıştır. 

Bronte College, öğrencileri için sağladığı geniş kapsamlı yurt ve aile yanı konaklama hizmetleriyle konaklama sorununu ortadan kaldırmaktadır. Yurtlarda yemek, haftalık geziler, internet hizmetleri sağlanmaktadır. Aile yanı konaklama hizmetiyle öğrenciler, ihtiyaç ve isteklerine göre ideal bir aile yanına yerleştirilirken, varış tarihi ve detaylarının bildirilmesi halinde öğrenciler havaalanından servisle alınarak kalacağı ailenin yanına kadar götürülmektedir. 

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.