BODWELL HIGH SCHOOL (KANADA)

  • BODWELL HIGH SCHOOL Lise
  • BODWELL HIGH SCHOOL Lise
  • BODWELL HIGH SCHOOL Lise
  • BODWELL HIGH SCHOOL Lise
  • BODWELL HIGH SCHOOL Lise
BODWELL HIGH SCHOOL Lise - 0 BODWELL HIGH SCHOOL Lise - 1 BODWELL HIGH SCHOOL Lise - 2 BODWELL HIGH SCHOOL Lise - 3 BODWELL HIGH SCHOOL Lise - 4

Bodwell Lisesi, 8-12. sınıflara eğitim ve üniversiteye hazırlık sunan özel karma bir yatılı lisedir. 1991 yılında kurulan Bodwell Lisesi Vancouver, British Columbia’da yer almaktadır. Okul, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalı olup denetlenmekte, bunun yanı sıra, Kanada’daki yatılı okullar arasında lider kabul edilmekte ve Bodwell Mezunları’nın %97’si üniversitelere başarıyla girmekte olup, öğrencilerin çoğunluğu burs alma hakkı kazanmaktadır.

Bodwell Lisesi, 8-12. sınıflara eğitim ve üniversiteye hazırlık sunan özel karma bir yatılı lisedir. 1991 yılında kurulan Bodwell Lisesi Vancouver, British Columbia’da yer almaktadır. Okul, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalı olup denetlenmekte, bunun yanı sıra, Kanada’daki yatılı okullar arasında lider kabul edilmekte ve Bodwell Mezunları’nın %97’si üniversitelere başarıyla girmekte olup, öğrencilerin çoğunluğu burs alma hakkı kazanmaktadır.

Bodwell’de öğretmenler, öğrencilerinin inisiyatif almalarını teşvik etmekte ve onların liderlik becerileri ile problem çözme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Okulda, öğrencilere yardım etmeye hazır deneyimli danışmanlar bulunmaktadır.

Eğitim-öğretim yılı üç döneme ayrılmaktadır: Sonbahar (Eylül-Aralık), Kış (Ocak-Nisan), Yaz (Mayıs-Temmuz).Yeni öğrenciler, uygun buldukları herhangi bir dönem başında okula başlayabilmektedirler. Üç dönemlik sistem öğrencilere, okul programını daha hızlı bitirmelerine ve bu nedenle 2 yıl içerisinde 3 sınıfı tamamlamalarına izin vermektedir.


2016 – 2017 Akademik Yılı İçin

Açıklama

Ücret

Başvuru Ücreti

$300

Eğitim Ücreti

$17,000

Yatılı Program

$14,400

Hasar Depozitosu (Yatılı program için)

$1000

Vasilik Beyanı

$400

Sağlık Sigortası

$400

Okul Üniforması

$950

Öğrenci kulüpleri ve aktiviteleri

$900

Bilgisayar gereçleri

$400


Yatılı Öğrenim Toplamı

$35,750

  

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Pasifik Okyanusunun hemen dibinde, Coast Dağları tarafından çevrelenmiş geleceğe açık bir şehir olan Vancouver’da yazlar, ortalama 19C derece sıcaklıklarda, kışlar ise ortalama 4C derece sıcaklıklarda ve yağışlı geçmektedir. Vancouver’ın 2,5 milyona yaklaşan nüfusunun yaklaşık %40’ı Kanada dışından gelmiştir ve Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olmakla birlikte istikrarlı olarak dünyanın en yaşanılır şehirleri arasında seçilmektedir.

Ekonomi ve kültürüyle parıldayan bu şehirde, Kuzey Amerika’nın en büyük parklarından biri olan Stanley Park boyunca bisiklet sürülebilmekte,  dünyanın her tarafından yemekler tadılabilmekte ya da açık havada müziğin keyfini çıkarabilmektedir. Şehir ayrıca 17 müze ve 108 galeriye ev sahipliği yapmaktadır. Eğer doğaya dönmek ve yakındaki dağların keyfini çıkarmak istenirse Cypress, Grouse ya da Seynour dağlarının her biri okula sadece bir saat uzaklıktadır.

Bodwell High School,yurtlarında sadece kalacak bir yer olmakla kalmayıp öğrencilerin okul başarılarını pekiştirmekle beraber aynı zamanda kişisel yeteneklerini de sonuna kadar geliştirebilecekleri bir çok hizmet ve tesis sunmaktadır.  

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.