BISHOP'S UNIVERSITY (KANADA)

no-photo

Bishop’s University, Quebec’te Sherbrooke şehrinde Montreal’e bir saat uzaklıkta yer alan, ağırlıklı olarak lisans eğitimi sunan bir üniversitedir. 1843 yılında kurulan Bishop’s, Oxford ve Cambridge üniversiteleri model alınarak kurulmuştur. Kanada’nın Fransızca konuşulan eyaleti Quebec’te yer almasına rağmen üniversite İngilizce eğitim vermektedir. Görece küçük olan üniversite yılda 2.400 kadar öğrenci ağırlar ve küçük sınıflarla samimi bir öğrenim ortamı sunar. 

Bishop’s University, Quebec’te Sherbrooke şehrinde Montreal’e bir saat uzaklıkta yer alan, ağırlıklı olarak lisans eğitimi sunan bir üniversitedir. 1843 yılında kurulan Bishop’s, Oxford ve Cambridge üniversiteleri model alınarak kurulmuştur. Kanada’nın Fransızca konuşulan eyaleti Quebec’te yer almasına rağmen üniversite İngilizce eğitim vermektedir. Görece küçük olan üniversite yılda 2.400 kadar öğrenci ağırlar ve küçük sınıflarla samimi bir öğrenim ortamı sunar. 

WILLIAMS SCHOOL OF BUSINESS

·        Accounting and Management Technology

·        Business Management Marketing

FACULTY OF ARTS AND SCIENCE

Humanities:

·        Art History

·        Arts Administration

·        Classical Studies

·        Drama

·        English

·        Études françaises et québécoises

·        Film Studies (minor)

·        Fine Arts

·        History

·        Liberal Arts

·        Modern Languages:

       English Language Studies

       German

       Hispanic Studies

       Italian

       Japanese

·        Music

·        Philosophy

·        Religion

 

Natural Sciences and Mathematics

·        Biochemistry

·        Biological Sciences

·        Chemistry

·        Computer Science

·        Environmental Science

·        Mathematics

·        Pre-medicine

·        Physics

·        Interuniversity Partnership for Undergraduate Science Programs

 

Social Sciences

·        Economics

·        Environmental Studies and Geography

·        Politics and International Studies

·        Psychology

·        Sociology

·        Sports Studies

SCHOOL OF EDUCATION

·        Elementary teacher education

·        Secondary teacher education

       English

       Mathematics

       Social studies

       French

       French/Spanish

       Fine arts

       Drama

       Music

       ESL teaching

       Chemistry

       Biology

       Physics


**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tuition

$18,000

Öğrenci Servis Ücretleri

$1,385

Sağlık Sigortası

$295.00 (4 ay), $589.00 (8 ay) and $884.00 (yıllık)

Ders Kitapları

$1,250

Yurt Konaklama

$4,500

Yurt Yemekleri

$4,500

MacLean’s tarafından 2016 ylında yurtları konusunda Kanada’da birinci seçilen Bishop’s, 7 farklı yurt binasına sahiptir. Üniversitenin küçük kampüsünde öğrenciler hem derslerine, hem de kampüsün sunduğu birçok eğlence ve dinlence servislerine kolayca ulaşabilirler.

Daha fazla bilgiye http://www.ubishops.ca/future-current-students/student-campus-life/residence/ adresinden ulaşabilirsiniz.


VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.