ASHBURY COLLEGE (KANADA)

no-photo

Ashbury College, Kanada’nın başkenti olan Ottawa’da bulunur ve 1891 yılında kurulmuştur. Okul 4. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim vermektedir ve 9-12. Sınıflar arasında 100’den fazla yatılı okuyan öğrencisi bulunmaktadır. Okul, 34 farklı ülkeden öğrenciye sahip olması sebebiyle öğrencilere birçok kültürü tanıma fırsatı ve renkli bir eğitim sürecini 17 kişilik sınıflarda, verimli bir şekilde sunmaktadır. Okul üniversiteye hazırlık sürecinde yoğun bir akademik programa sahiptir. 

Ashbury College, Kanada’nın başkenti olan Ottawa’da bulunur ve 1891 yılında kurulmuştur. Okul 4. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim vermektedir ve 9-12. Sınıflar arasında 100’den fazla yatılı okuyan öğrencisi bulunmaktadır. Okul, 34 farklı ülkeden öğrenciye sahip olması sebebiyle öğrencilere birçok kültürü tanıma fırsatı ve renkli bir eğitim sürecini 17 kişilik sınıflarda, verimli bir şekilde sunmaktadır. Okul üniversiteye hazırlık sürecinde yoğun bir akademik programa sahiptir. 

1976’dan beri IB Programı’na sahip olan okul, Kanada’da International Baccalaureate (IB) programı sunan ilk okul olma özelliğini taşımaktadır. Öğrenciler eğitimleri süresince toplum hizmetinde bulunmak zorundadırlar.  Okul ayrıca, Peace Camp Ottawa’ya ev sahipliği yapması sebebiyle, genç İsraillileri, Filistinlileri ve Kanadalı öğrencileri bir araya getiren bir çalışma yürüterek, gençlerin çatışma çözümü ve barış inşası adına bir araya gelmelerini ve çalışmalarını sağlamaktadır. Üniversite öncesi süreçte böyle bir yapının içine girme şansı yakalayan öğrencilerin küresel farkındalığı ve bilinci artarken, bu çalışma  özellikle sosyal bilimler okumayı düşünen öğrenciler için güzel bir referans kaynağı oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenim boyunca birçok ülkeye düzenlenen okul gezilerine katılan öğrenciler, çeşitli kültürleri görme-tanıma şansını yakalayabilmektedir. Ayrıca okulun yurt binaları Kuzey Amerika’daki en yüksek ekolojik standarda sahiptir ve çevre dostudur.    


Yatılı Öğrenci Eğitim Ücreti

$62,500
**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kanada’nın başkenti olan Ottawa, Kanada’nın nüfus olarak en büyük 4. şehridir. Fransızca ve İngilizce dillerinin eşit öneme sahip olan tek şehirdir ve şehrin her yerde iki dilli tabelalar görmeniz mümkündür.

Nemli ve karasal iklime sahip olan şehirde dört mevsim de kendini hissettirmektedir. Yazlar sıcak ve nemli geçerken, sıcaklık en yüksek 26-30 dereceye ulaşmaktadır, kış döneminde ise geceleri -30 dereceyi bulan sıcaklıklar görmek mümkün olmakla birlikte, bol kar yağışı ve buzlanmalar oluşmaktadır.

Uluslararası üne sahip National Gallery of Canada ve National Arts Centre, Ottawa’nın hokey takımı Ottawa Senators, Canadian Museum of Civilization, kafeler, dükkanlar ve restoranlarıyla şehir, yıl boyunca her kesime hitap edecek etkinlikler ve mekanlara konukluk etmektedir. Tüm bu çeşitli mekanlara Ottawa’nın etkileyici toplu taşıma sistemiyle kolayca ulaşılabilmektedir.

Ashbury College 9-12. Sınıflar için yurt olanağı sağlamaktadır. Öğrencilerin akademik başarısı için her türlü fırsatın sunulduğu bu yurtlarda, öğrencilerin başarısı garantilenirken çeşitli etkinliklerle okul hayatı da rahatlıkla dengelenebilmektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.