APPLEBY COLLEGE SUMMER CAMPS (KANADA)

no-photo

1911 yılında kurulan Appleby'nin misyonu, genç erkek ve kadınların kişilik sahibi liderler olmalarına, yerel, ulusal ve uluslararası arenada topluluklarına katkı sağlamalarına ve bu toplulukların birer temsilcisi olmalarına olanak sağlamaktır.Ontario Gölü kıyısında 60 dönümlük muazzam bir kampüsü bulunan, Kanada'da Toronto'ya sadece 20 dakika mesafedeki Appleby, 7 ile 12. sınıflar arasındaki 750 öğrencisine, uluslararası düzeyde tanınan ve yeniliğe açık akademik, sportif ve temel eğitim programları vasıtasıyla bireysel tutkularını sürdürmeleri hususunda ilham kaynağı olmaktadır.

1911 yılında kurulan Appleby'nin misyonu, genç erkek ve kadınların kişilik sahibi liderler olmalarına, yerel, ulusal ve uluslararası arenada topluluklarına katkı sağlamalarına ve bu toplulukların birer temsilcisi olmalarına olanak sağlamaktır.Ontario Gölü kıyısında 60 dönümlük muazzam bir kampüsü bulunan, Kanada'da Toronto'ya sadece 20 dakika mesafedeki Appleby, 7 ile 12. sınıflar arasındaki 750 öğrencisine, uluslararası düzeyde tanınan ve yeniliğe açık akademik, sportif ve temel eğitim programları vasıtasıyla bireysel tutkularını sürdürmeleri hususunda ilham kaynağı olmaktadır.

ESL (İKİNCİ DİL OLARAK İNGİLİZCE) YAZ PROGRAMI

Program, 12-16 yaşlar arasında, İngilizce becerilerini yurt dışında bir ülkede yatılı olarak kalma deneyimiyle ilerletmeyi düşünen öğrencilerle Kanada veya ABD gibi İngilizce konuşulan ülkelerde lise veya üniversiteye devam etme niyetindeki bireyler için tasarlanmıştır. Temmuz ve Ağustos'ta öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak, 3 haftayla 4 hafta arasında değişen kredisiz veya kredili programlarla geniş bir program yelpazesi sunmaktadır.


PROGRAM İÇERİĞİ

Güçlü ve odaklanmış akademik yapı

Güvenli ve destekleyici bir ortam

Son derece kalifiye eğitmenler ve danışmanlar

Sınıf başına ortalama 12 öğrenciyle küçük sınıflar

Beş düzeyde İngilizce

Haftada 30 saat ESL sınıf eğitimi

Bitirme Sertifikası

Bir Ontario Lise Kredisi kazanma imkanı içeren bir Bireysel Eğitim Belgesi *

Kampusta, klimalı dört rezidanstan birinde ortak konaklama

Yemekhanelerde açık büfe tarzında sunulan, ek olarak meyve ve aperatiflerinde bulunduğu günlük üç öğün yemek

Yüzme havuzu ve tenis kortları dahil, Appleby'nin spor tesislerini kullanma imkanı

Nitelikli yerleşik danışmanları tarafından 7/24 denetim

Öğleden sonra kampüs içi spor ve etkinlikler

Cuma geceleri ve hafta sonları kampüs dışı geziler **

Northward Bound Kano Macerası (4 haftalık program seçeneği olarak sunulur)

Sağlık Sigortası

Appleby College ve Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı arasında Ulaşım

* 4 haftalık programın başarıyla tamamlanması halinde Ontario Lise Kredisi 


KAMPÜS DIŞI GEZİLER

Niagara Şelalesi ve çevresindeki görülecek yerler

CN Kulesi ve Kanada Ripley Akvaryumu dahil, Toronto Şehir turu

Kanada'nın Harikalar Diyarı temalı parkı

Ortaçağ Dönemi Akşam Yemeği ve Gösterisi

Toronto Eaton Centre veya Yorkdale Mall'da alışveriş

Treetop Trekking ve Ziplining

Skyzone Trambolin Parkı

Laser Quest

Tekerlekli Paten


B1S

4 Temmuz - 22 Temmuz 2016

Kampüste 3 hafta

3 hafta

4.575 dolar *

B1C

4 Temmuz - 29 Temmuz 2016

Kampüste 4 hafta

4 hafta

5.450 dolar

B1N

4 Temmuz - 29 Temmuz 2016

Kampüste 3 hafta + 1 hafta Northward Bound
Kano Macerası

4 hafta

5.650 dolar

B2C

1 Ağustos - 26 Ağustos 2016

Kampüste 4 hafta

4 hafta

5.450 dolar

B2N

31 Temmuz-26 Ağustos 2016

Kampüste 3 hafta + 1 hafta Northward Bound
Kano Macerası

4 hafta

5.650 dolar

 

* Kredisiz programlara uygulanabildiği haliyle %13 Uyumlandırılmış Satış Vergisi dahildir. Baz program ücreti 4.050 dolardır.


Program Ücretine Dahil Olanlar:

Haftada 30 saat sınıf içi ESL eğitimi

Tamamlama Sertifikası

Bireysel Öğrenim Belgesi Programları ve 4 haftalık programı başarıyla tamamlayanlara bir Ontario Lise Kredisi

Kampüste ortak konaklama; günde 3 öğün açık büfe türü yemek ve atıştırmalık ve meyveler; nitelikli danışmanlar tarafından 7/24 denetim

Appleby spor tesislerinin kullanımı

Cuma geceleri ve hafta sonları kampüs dışı geziler 

Nortward Bound Kano Macerası (belirli programlarda) kapsamında ulaşım ve gece konaklama dahil olmak üzere tüm masraflar

Kanada'da geçirilecek süre boyunca sağlık sigortası

Program süresince tüm kara taşımacılığı, hava alanı ulaşımları
Öğrenciler,  kampüste ortak konaklama sağlanmaktadır. Günde 3 öğün açık büfe türü yemek ve atıştırmalık ve meyveler servis edilir, nitelikli danışmanlar tarafından 7/24 denetim sağlanmaktadır.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.