APPLEBY COLLEGE (KANADA)

 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
 • APPLEBY COLLEGE Lise
APPLEBY COLLEGE Lise - 0 APPLEBY COLLEGE Lise - 1 APPLEBY COLLEGE Lise - 2 APPLEBY COLLEGE Lise - 3 APPLEBY COLLEGE Lise - 4 APPLEBY COLLEGE Lise - 5 APPLEBY COLLEGE Lise - 6 APPLEBY COLLEGE Lise - 7 APPLEBY COLLEGE Lise - 8

1911 yılında kurulan Appleby College, kendi milletlerine ve uluslararası topluma büyük katkılarda bulunacak, lider karakterli bireyler yetiştirme amacıyla eğitim vermektedir. Okul her yıl 750 öğrenci ağırlamaktadır ve bunların yarısından fazlası yatılı olarak kalmaktadır. 7-12. sınıflar arasında eğitim veren okul, 20 tane Advanced Placement dersine sahiptir. Advanced Placement dersleriyle öğrenciler üniversite derslerini önceden alarak kredi kazanabilmekte ve bu sayede üniversite eğitimlerine önde başlayabilmektedirler.

1911 yılında kurulan Appleby College, kendi milletlerine ve uluslararası topluma büyük katkılarda bulunacak, lider karakterli bireyler yetiştirme amacıyla eğitim vermektedir. Okul her yıl 750 öğrenci ağırlamaktadır ve bunların yarısından fazlası yatılı olarak kalmaktadır. 7-12. sınıflar arasında eğitim veren okul, 20 tane Advanced Placement dersine sahiptir. Advanced Placement dersleriyle öğrenciler üniversite derslerini önceden alarak kredi kazanabilmekte ve bu sayede üniversite eğitimlerine önde başlayabilmektedirler.

Okulun, her öğrencinin katılması zorunlu olan bir “Global Leadership” programı mevcuttur.  Bu program öğrencilerin, çeşitli kültürlerle iç içe bulunabilecekleri projelerin oluşturulup uygulanmasını sağlamakta ve bu sayede öğrencilerin girişimcilik yeteneklerini geliştirerek, küresel farkındalıklarını arttırmaktadır. 12. sınıfta yatılı okumak mecburidir, böylelikle okul öğrencilerin eğitim hayatına daha yakın olmasını sağlayarak, öğrencilerini üniversiteye en iyi şekilde hazırlamaktadır. Okulu bitirebilmek için akademik başarının yanında çeşitli sosyal faaliyetler, projeler ve toplumsal hizmetleri de gerçekleştirmiş olmak gerekir. Mezunlar Appleby Koleji Diploması’nın yanı sıra Ontario Secondary School Diploması’na (OSSD) da sahip olmaktadırlar. Mezunların %95’i birinci tercihleri olan üniversiteye yerleşmektedir.  

Appleby Koleji’nin ESL Programı da bulunmaktadır. 12-16 yaş arası öğrenciler bu programa katılabilmektedir. 12 kişiyi geçmeyen sınıflarda öğrenciler İngilizcelerini geliştirirken birçok spor dalı ve oyuna dahil olup keyfini çıkarma şansına sahip olmakla birlikte bunun yanı sıra hafta sonu gezileriyle Kanada’nın farklı yerlerini görebilmektedirler. Bu gezilerin dil öğrenme sürecine katkıları oldukça fazladır; rehberler o hafta öğrenilen yeni kelimeler hakkında bilgilendirilerek, rehberlerin gezi süreci boyunca bu kelimeleri sıklıkla kullanması sağlanır. Bu özellikler Appleby’nin ESL Programını verimli ve bütünsel kılarak diğer kurumların İngilizce eğitiminden ayırmaktadır.Uluslararası Öğrenci Fiyatları

 

Okul Ücreti + Yurt*

61.820$

Kitap ve Gereçler

2.500$

Geri İade Garantisi

930$

Toplam

65.250$

*2015/16 baz alınarak hesaplanmıştır, seçimlerinize göre değişkenlik gösterecektir.

**Güncel ve detaylı fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz veya okulun internet sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Oakville’de Ontario Gölü’nün kenarında bulunan 60 dönümlük kampüsünün yanı sıra Temagami’de bulunan ve öğrencilerinin kamp yapmaya da gidebildiği bir kuzey kampüsüne sahiptir. Ana kampüs oldukça güvenli ve sakin bir kasaba olan Oakville’in merkezinde, açık bir konumdadır; böylelikle öğrenciler okul hayatlarını şehrin ferah gündelik hayatıyla dengeleyebilmektedirler.

Toronto Metropolitan Bölgesine dahil küçük bir kasaba olan Oakville, 182 bin civarında nüfusa sahiptir. Karasal iklime sahip olan bölgede sıcaklıklar yazın ortalama 30˚C ve kışın ortalama -10˚C arasında değişmektedir. Yazları genelde nemli ve açık bir hava görülürken kışları kar yağışlı geçmektedir. 

Oakville küçük yapısıyla ferah ve güvenli bir yaşama alanı sunarken, Toronto’nun merkezine otobüsle 1 saat olan uzaklığı sayesinde Toronto’nun bütün kültürel ve eğlence olanaklarına da ulaşma imkanı sağlamaktadır. Appleby College yurt ya da aile yanı konaklama hizmetleri sayesinde bütün konaklama ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlamaktadır.

Yurtlar;

 • Powell's House Residence 
 • Colley House Residence
 • Walker House Residence
 • Baillie House Residence

Yurtlar hakkında daha fazla bilgi için

Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

VİZE İŞLEMLERİ

Vize başvuru işlemleri her ülkeye göre farklılık göstermektedir. Schengen bölgesi içinde kalan ülkeler için Schengen vizesi başvurusu yapılır. Bu bölgelerde ortak uygulamalar ve kurallar mevcuttur, bu yüzden bu ülkeler için yapacağınız vize başvuru süreci de  Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için benzerlik gösterir. İngiltere, Kanada, Avustralya ve Amerika içinse her ülkenin kendi belirlediği ayrı ayrı kurallar ve süreçler mecvuttur.

Vize başvuru işlemleri zorlu, yorucu ve uzun bir süreçtir. Vize başvuruları öncesi  ciddi ve dikkatli bir hazırlık gerekmektedir. Her yıl vizeler ile ilgili konsolosluklar tarafından vize başvuruları ile ilgili yeni değişiklikler ve uygulamalar yapılmaktadır. Bu süreçte vize başvuruları eksik veya yanlış belge hazırlanmasından ve vize görüşmelerinde istenilen cevapların verilmemesinden kaynaklanan red kararları ile sonuçlanabilmektedir.

Biz CDS ailesi olarak 1996’dan beri 20 yıllık tecrübemiz ile bu zorlu ve uzun yolu sizin için kolaylaştırmak aynı zamanda da doğru ve eksiksiz bir başvuru süreci geçirmenizi sağlayarak vize almanıza yardımcı olmak için çalışmaktayız.


KANADA

Kanada vizesi başvuru sürecinde, vize dökümanlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak, ingilizce niyet mektubu yazmak ve başvuru ile ilgili konsolosluklar tarafından yapılan değişikliklerin takibini yapmak oldukça stresli ve yorucu bir süreçtir. Kanada vizesi için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da eksiksiz ve doğru belgeler ile oluşturulan başvuru dosyanızdır. Bu başvuru süresi boyunca ekibimiz her adımınızda sizin yanınızda olarak tüm bu süreci sizin için kolaylaştırıp, dosyanızı eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak vize almanıza yardımcı olacak ve bu stresli süreci sizin için kolaylaştıracaktır. 


AMERİKA

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izler. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz oldukça kolaylaşacaktır.  Tecrübeli danışmanlarımız ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için özenle hazırlayarak, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için yardımcı olacaktır. Görüşme gününüz geldiğinde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair tespitlerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorularla görüşmeniz son bulacaktır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için hiç bir sebep bulunmaz.


İNGİLTERE

İngiltere vizesi, Amerika vizesi gibi özen ve dikkat gerektiren bir başvurucu süreci ile doğru ve eksiksiz bir başvuru dosyası ister.  İngiltere vize başvurusu ile ilgili en korkulan noktalardan biri de fazlaca döküman istenen başvuru sürecidir. Tüm bu dokümanların toparlanması ve doğru bir şekilde dosyalanmasını kolaylaştırmak amacıyla size destek çıkarak doğru bir dosya ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz için CDS ailesi olarak tüm bu süreçte size destek çıkacağız.


SCHENGEN VİZESİ

Schengen vizesi diğer vizelere kıyasla daha kolay bir başvuru süreci izler. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için uygulanan başvuru süreci ve istenilen belgeler birbirleriyle benzerlik gösterir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa , Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, birbirleri arasındaki sınır kontrollerini bir anlaşmayla kaldırmış böylelikle Schengen bölgesine üye ülkelerden birinin vizesi bir diğer Schengen bölgesine üye ülkeye serbestçe seyahati kolaylaştırmıştır.